Aktualności

Wilfredo Leon w BOGDANCE LUK Lublin! Ogłoszono transfer dekady w polskiej ligowej siatkówce

Jeden z najbardziej utytułowanych siatkarzy ostatnich kilkunastu lat, przez wielu uznawany za najlepszego gracza na świecie – Wilfredo Leon – po raz pierwszy w karierze zagra w PlusLidze. Jego transfer przeprowadziła BOGDANKA LUK Lublin mająca ambicje na stałe zadomowić się w czołówce polskiej ligi.

Sprowadzenie Leona do PlusLigi tylko dodało pikanterii temu okienku transferowemu, w ramkach którego do Polski trafiła masa znakomitych graczy z całego świata, a blasku z pewnością dodał też powrót do Kędzierzyna-Koźla lidera reprezentacji Polski Bartosza Kurka. Mamy do czynienia z prawdopodobnie z jednym z najsilniejszych okienek transferowych w historii polskiej zawodowej ligi, który w przyszłym roku świętować będzie swoje 25-lecie.

Wilfredo Leon został zaprezentowany na specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się w Lublinie. – Cieszę się, że ten transfer doszedł do skutku, nie było to łatwe dla mnie i dla klubu, ale przekonało mnie to, że panuje tutaj rodzinna atmosfera – mówi przyjmujący reprezentacji Polski i BOGDANKI LUK Lublin. – Miasto mi się dzisiaj podobało, jest tutaj dużo zieleni i nie ma wielkich korków, czego bardzo nie lubię. Więcej o Lublinie dowiem się, gdy wrócę tutaj po kadrze. Mamy z prezesami wspólny cel, by powoli budować wielką drużynę i tak będziemy się starać robić w najbliższym czasie – powiedział Wilfredo, który podpisał w Lublinie roczny kontrakt. – Ale po dwóch miesiącach możemy usiąść do rozmów o jego przedłużeniu – uśmiechał się na konferencji Leon.– To dla nas wszystkich wielki sukces – mówi Maciej Krzaczek, wiceprezes BOGDANKA LUK Lublin. – Jesteśmy gotowi na każde wyzwanie, ale nie zapominamy, z kim będziemy się mierzyć w PlusLidze i jak trudno będzie w niej o wielkie rzeczy. Na pewno jeszcze kilka lat temu nie śniło nam się, że Wilfredo Leon może zagrać e Lublinie, w naszym klubie – dodaje.

Transfer tak dużej gwiazdy z pewnością wpłynie nie tylko na rozpoznawalność lubelskiego klubu, ale całej plusligowej siatkówki. – To znakomita informacja dla całej polskiej siatkówki, nie tylko dla kibiców z Lublina czy z PlusLigi – mówi Wiesław Kozieł, wiceprezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Przyjście Wilfredo Leona do BOGDANKI LUK Lublin otwiera nową erę dla lubelskiego klubu, gdyż niewątpliwie jest to jeden z największych, najciekawszych transferów do polskiej ligi w naszej historii. To tym bardziej cieszy, że wkrótce rozpoczniemy sezon, który zwieńczy 25-lecie powstania zawodowej ligi w naszym kraju. Serdecznie gratuluję obu stronom – klubowi i Wilfredo, życzę udanej współpracy i samych sukcesów w naszych rozgrywkach oraz w europejskich pucharach. Z pewnością ten transfer ucieszyłby także naszą Legendę – Tomasza Wójtowicza, patrona hali Globus, w której na co dzień grają siatkarze BOGDANKI. I to właśnie na turnieju imienia Tomasza, na początku września, będzie okazja podziwiać nową lubelską drużynę, która zmierzy się m.in. z byłym zespołem Wilfredo z Perugii. Wszyscy trzymamy też kciuki, by nowy przyjmujący BOGDANKI wraz z kolegami wrócił z Paryża z medalem olimpijskim i byśmy mogli z dumą na co dzień oglądać jak najwięcej medalistów olimpijskich w naszej PlusLidze.Warto zwrócić uwagę, że w tym okienku transferowym największym hitem do tej pory był powrót Bartosza Kurka. – ZAKSA jest jednym z klubów, którym trudno jest odmówić, więc nie musiałem długo się zastanawiać nad przyjęciem propozycji – mówił gracz, który do PlusLigi wraca z Japonii. – Oczywiście, że jako chłopak z Opolszczyzny zdaję sobie sprawę, ile ten klub znaczy nie tylko lokalnie, ale też globalnie. Bycie częścią ZAKSY i to w roli kapitana to dla mnie duża odpowiedzialności i wyzwanie. W mojej długiej już karierze ten epizod jest mocno stymulujący do rozwoju. Chciałbym podkreślić jedną rzecz, że kapitan jest tak dobry jak drużyna, która go wspiera. Mam nadzieję, że stworzymy drużynę, która będzie się wspierała nie tylko w tych pozytywnych momentach, ale też w tych trudniejszych. Cieszę się, że dołączam do klubu w chwili, w której ZAKSA obchodzi swój jubileusz 30-lecia i wierzę, że sprawimy naszą grą wiele radości naszym fanom, kibicom, którzy podróżują za ZAKSĄ po całej Polsce – podkreślił Bartosz Kurek.

Sezon PlusLigi startuje już w weekend 13-15 września, wszystkie mecze sezonu można będzie śledzić na sportowych antenach Polsatu. W pierwszej kolejce BOGDANKA LUK zmierzy się w Zawierciu z wicemistrzami Polski – Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Być może grę Wilfredo Leona będzie można już podziwiać tydzień wcześniej, w trakcie rozgrywanego w Lublinie Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza. W turnieju, który odbędzie się 7 i 8 września, obok BOGDANKI LUK zagrają ostatnia ekipa, w której występował Leon – Perugia oraz Jastrzębski Węgiel i Asseco Resovia Rzeszów.

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI