Autor:red
  21.09.2022 godz. 20:24

Marlena Kowalewska z nowym kontraktem


Grupa Azoty Chemik Police przedłużył kontrakt z Marleną Kowalewską, która w Policach występuje od sezonu 2018/19. W tym czasie zdobyła trzy mistrzostwa, trzy puchary i Superpuchar Polski.

W minionym sezonie wystąpiła w 23 spotkaniach TAURIN Liga. Podczas meczu finałowego doznała poważnej kontuzji kolana. W przerwie wakacyjnej przeszła zabieg, teraz jest w trakcie rehabilitacji.

Kowalewska to trzecia rozgrywająca na sezon 2022/23. Wcześniej klub informował o podpisaniu kontraktów z Fabiolą de Souzą i Lenką Oveckovą.

- Zakontraktowaliśmy trzy rozgrywające. Uznaliśmy, że jest to najlepsze rozwiązanie dla klubu. Przypomnijmy, Marlena doznała poważnej kontuzji. Żaden lekarz nie jest w stanie zadeklarować, jak szybko wróci na parkiet, jak szybko będzie w stanie odbudować formę sportową. Rozegranie to newralgiczna pozycja i chcieliśmy być zabezpieczeni. Tym samym Chemik ma dwie rozgrywające, a Marlena czas, żeby spokojnie wracać do zdrowia. Bez poganiania czy zbędnej presji. Jeśli Marlena wróci i będzie gotowa do gry na najwyższym poziomie, to na ten scenariusz również jesteśmy przygotowani – mówi Paweł Frankowski, prezes.

Skład Grupa Azoty Chemika Police na sezon 2022/23:
Przyjmujące: Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska, Maira Cipriano
Atakujące: Jovana Brakocević-Canzian, Joanna Sikorska
Środkowe: Iga Wasilewska, Marta Pol, Katarzyna Połeć, Agnieszka Korneluk
Rozgrywające: Lenka Oveckova, Fabiola de Souza, Marlena Kowalewska
Libero: Maria Stenzel, Monika Jagła