Autor:skra.pl, redakcja
  22.10.2022 godz. 10:04

Sebastian Adamczyk wypożyczony do GKS-u Katowice


Środkowy Sebastian Adamczyk został wypożyczony do występującego w PlusLidze GKS-u Katowice. Wypożyczenie będzie obowiązywało do końca bieżącego sezonu.

Sebastian Adamczyk to środkowy, który swoje pierwsze kroki stawiał w młodzieżowych sekcjach EKS-u Skry. W 2018 r. wywalczył z kolegami z zespołu mistrzostwo Polski juniorów oraz został najlepszym blokującym turnieju. Po krótkim epizodzie w pierwszoligowym KPS-ie Siedlce, w sezonie 2020/2021 został włączony do pierwszego zespołu PGE Skry Bełchatów.

Najbliższe miesiące mierzący 208 cm wzrostu środkowy spędzi w GKS-ie Katowice, do którego został wypożyczony do końca bieżącego sezonu.

- Od dłuższego czasu poszukiwaliśmy kogos odpowiedniego na pozycję środkowego. Kontuzja Jakuba Lewandowskiego jeszcze bardziej zintensyfikowała te działania. Na szczęście na naszej drodze stanął Sebastian Adamczyk i PGE Skra Bełchatów, która zgodziła się na jego wypożyczenie do końca sezonu. Myślę, że to obopólna korzyść - my pozyskaliśmy ambitnego i utalentowanego zawodnika, a Sebastian z pewnością zrobi wszystko, by jak najczęściej pojawiać się na boisku - powiedział dyrektor siatkarskiego GKS-u Katowice Jakub Bochenek..

POWIĄZANE INFORMACJE