Aktualności

Aluron CMC Warta Zawiercie walczy o ćwierćfinał Ligi Mistrzów

Już w środę Aluron CMC Warta Zawiercie może zapewnić sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Aby tak się stało, wicelider PlusLigi musi jednak pokonać za 3 punkty Halkbank Ankara, lidera ligi tureckiej.

Jurajscy Rycerze są obecnie liderem grupy B, ale Halkbank Ankara depcze im po piętach i traci zaledwie punkt. Oba zespoły mają na swoim koncie 3 zwycięstwa i porażkę. Turecki klub jedyną przegraną zaliczył właśnie z polskim zespołem. W meczu rozgrywanym w Dąbrowie Górniczej pokonał rywali 3:1, a praktycznie nie do zatrzymania był Uroš Kovačević, który zdobył 26 punktów. To właśnie do niego powędrował tytuł MVP.

Drużyna z Zawiercia w ostatnim spotkaniu Ligi Mistrzów pokonała w dąbrowskiej hali Centrum Hebar Pazardżik 3:0. Żółto-zieloni zdominowali rywali, a samo starcie trwało zaledwie 79 minut. Halkbank Ankara pokonał natomiast Berlin Recycling Volleys 3:0. Przeciwnik postawił im się jedynie w drugim secie, który Turcy wygrali na przewagi 35:33.

Środowe starcie jest bardzo ważne dla Aluronu CMC Warty. Wygrana nie tylko zapewni awans z grupy, ale także utrzymanie pozycji jej lidera, a w przypadku zdobycia kompletu punktów zapewni sobie grupowe zwycięstwo i tym samym bezpośredni awans do ćwierćfinału. Łatwo jednak nie będzie, bo w tureckiej lidze Halkbank ma na swoim koncie serię czterech zwycięstw. W ostatniej kolejce bez straty seta pokonał Develi Belediyespor i utrzymał pierwsze miejsce w tabeli. Atutem będzie fakt, że zagrają we własnej hali i przed własną publicznością, dla której wstęp na trybuny jest wolny.

Halę w Ankarze bardzo dobrze zna Dawid Konarski, który w sezonie 2017/2018 występował w barwach lokalnego rywala Halkbanku – Ziraatu.

– Oczywiście, że przyjemnie tu wrócić, bo to fajny obiekt. Hala jest dosyć stara, ale na te warunki dzisiejsze jest dobrze. Cieplutko wewnątrz, parkiet jest dość miękki, więc mamy wszystko, aby dobrze grało się w siatkówkę. Trzymam także kciuki, aby jutro dopisało dużo publiczności – mówi Dawid Konarski.

Najtrudniejszym zadaniem będzie tradycyjnie zatrzymanie Nimira Abdel-Aziza, który jest najlepiej punktującym zawodnikiem swojego zespołu i czwartym pod tym względem w 4. rundzie Ligi Mistrzów. Holender zdobył 85 punktów, w tym 77 atakiem. W składzie Aluronu jest jednak Uroš Kovačević, który do tej pory jest najlepiej punktującym siatkarzem fazy grupowej oraz Santiago Danani, który prowadzi w rankingu najlepiej przyjmujących.

Mecz Halkbank Ankara – Aluron CMC Warta Zawiercie rozpocznie się w środę, 11 stycznia, o godzinie 18:30 czasu polskiego. Transmisja na antenie Polsatu Sport, Polsatu Sport Premium 1, a także dla subskrybentów EuroVolley.TV. Więcej na temat najbliższego rywala możesz przeczytać tutaj.