Aktualności

Włócznia Jaćwingów 2022

Gala wręczenia Włóczni Jaćwingów 2022, corocznych nagród Prezydenta Miasta Suwałk, połączona z Balem Karnawałowym Prezydenta Miasta, odbędzie się 18 lutego 2023 roku w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena". Włócznia Jaćwingów to jedno z najważniejszych wyróżnień w naszym mieście. Na przestrzeni 19 lat nagrodę otrzymało ponad 100 osób, firm, instytucji czy stowarzyszeń. Wszystkie z nich bez wątpienia zasłużone dla suwalskiej społeczności. Po zakończeniu części oficjalnej, na której zostaną wręczone nagrody za rok 2022, organizatorzy wydarzenia zapraszają na wspaniały bal karnawałowy. 

Wszystkich zainteresowanych gości czeka świetna zabawa i pyszne jedzenie, a także liczne atrakcje, m.in. występ Macieja Pola, jednego z najbardziej znanych magików i iluzjonistów w Polsce, specjalny występ Marcina Roszkowskiego, znanego jako "Maestro Chives", skrzypka orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej, który łączy klasykę z nowoczesnością. Będzie możliwość usłyszenia coverów znanych klubowych i filmowych przebojów, zaaranżowanych na skrzypce elektryczne. Oprawę muzyczną gali zapewni zespół Capri New Beat, a całe wydarzenie poprowadzi duet Magdalena Gołaszewska i Krzysztof Szubzda.

Warto wspomnieć, że Włócznię Jaćwingów otrzymali w przeszłości:
w 2016 roku - Miejski Klub Sportowy Ślepsk Suwałki (obecnie Miejski Klub Sportowy Ślepsk Malow Suwałki), za osiągnięcie najlepszego w historii klubu wyniku w rozgrywkach w piłce siatkowej mężczyzn, budząc dumę i uznanie mieszkańców „Pogodnych Suwałk”,
w 2021 roku - Michał Wiszniewski, przedstawiciel stoczni jachtowej "Ślepsk" Augustów, sponsora tytularnego Ślepska Malow Suwałki, za 17 lat pracy na rzecz rozwoju siatkówki w Suwałkach.

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI