Aktualności

Zuzanna Kamińska zadebiutowała w TAURONLidze

Kolejna juniorka #VolleyWrocław, która od początku przygotowań do sezonu 2022/2023 bierze udział w treningach seniorskiej kadry klubu, zadebiutowała w rozgrywkach TAURON Ligi! Po raz pierwszy w na boisku siatkarskiej ekstraklasy kobiet młoda atakująca pojawiła się w meczu 12. kolejki rozgrywek, podczas wyjazdowego spotkania z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów.

Zuzanna Kamińska była do tej pory jedyną siatkarką #VolleyWrocław, która wciąż czekała na debiut w TAURON Lidze. Jej koleżanki z, którymi występowała i występuje w młodzieżowych grupach klubu, czyli Julia Stancelewska i Joanna Chorąża, mają pierwszy występ w ekstraklasie za sobą.

Kamińska powróciła w grudniu do treningów z pierwszym zespołem, po krótkiej przerwie spowodowanej drobnym urazem. Od tego czasu forma 18-latki regularnie rośnie, co zaprezentowała też w styczniowym, zwycięskim meczu #VolleyWrocław II w 2. Lidze Kobiet.

Debiut atakującej w TAURON Lidze przypadł na pierwszy mecz rewanżowy w rundzie zasadniczej, czyli wyjazdowe spotkanie wrocławianek z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów. Wicemistrzynie Polski postawiły Volejkom poprzeczkę bardzo wysoko i w drugiej partii, przy prowadzeniu gospodyń, Michal Masek postanowił dać szansę Kamińskiej. Przez kilka minut atakująca grała na podwójnej zmianie wraz ze zmienniczką Lucie Muhlsteinovej, Adrianną Szady.

- Jak to przy debiutach bywa, czułam duży stres, ale jednocześnie ogromne podekscytowanie i cieszę się, że mogłam wejść na boisko. Dziewczyny z zespołu były dla mnie ogromnym wsparciem, więc dużo łatwiej było opanować zdenerwowanie – powiedziała Zuzanna Kamińska. Przed naszą młodą atakującą jeszcze premierowy punkt zdobyty w TAURON Lidze oraz pierwszy występ przed wrocławską publicznością w Hali Orbita. Być może szkoleniowiec #VolleyWrocław da szansę atakującej w następnym domowym meczu, który Volejki czeka już w piątek 27 stycznia.

Wtedy to wrocławskie siatkarki podejmą Mistrza Polski, Grupę Azoty Chemika Police. Początek spotkania o 19:00.