Aktualności

LM: Jastrzębski Węgiel z kompletem wygranych

W fazie grupowej Ligi Mistrzów siatkarzy występuje 20 drużyn. Bezpośredni awans do ćwierćfinału wywalczyło pięć zespołów – zwycięzcy każdej z grup. Jest nim również Jastrzębski Węgiel.

W meczu 6. kolejki Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel pokonał wicemistrza Niemiec VfB Friedrichshafen 3:0 i z kompletem punktów zakończył zmagania w fazie grupowej.

Już przed tym meczem polski zespół miał zapewniony awans do ćwierćfinału trozgrywek. Dzięki zwycięstwu z VfB ndrużyna zakończyła zmagania w grupie „A” na pierwszym miejscu z kompletem 18 punktów. Teraz jastrzębianie czekają na rozstrzygnięcia w innych grupach i rywala w ćwierćfinale.

Awans do ćwierćfinałów wywalczyli zwycięzcy każdej z pięciu grup. Są to następujące drużyny: Jastrzębski Węgiel (grupa A), Halkbank Ankara (grupa B), Cucine Lube Civitanova (grupa C), Itas Trentino (grupa D) oraz Sir Sicoma Monini Perugia (grupa E).

Cztery z tych drużyn zapewniły sobie pierwsze miejsca w swoich grupach już na kolejkę przed końcem tej fazy rozgrywek. W środę, w meczu ostatniej kolejki pierwsze miejsce w grupie B zapewnił sobie Halkbank Ankara, pokonując 3:0 Hebar Pazardżik.

Kto uzupełni stawkę ćwierćfinalistów? Pięć zespołów z drugich miejsc oraz jedna, która zajmie trzecią lokatę i uzyska najlepszy bilans wśród ekip z trzecich miejsc, stworzą trzy pary barażowe.

W barażach zostaną rozegrany mecz i rewanż, a trzej zwycięzcy dołączą do pięciu drużyn, które zagrają w 1/4 finału CEV Champions League Volley 2023. Grupy Azoty ZAKSA zagra w barażach, w których zmierzy się z ekipą Aluronu CMC Warta Zawiercie.

Powrót do listy