Aktualności

Pierwszy rewanż w Orbicie

W piątek 27 stycznia siatkarki #VolleyWrocław wybiegną na parkiet wrocławskiej Hali Orbita po ponad miesiącu meczów wyjazdowych. W pierwszym domowym spotkaniu w rundzie rewanżowej zespół Michala Maska zmierzy się z wymagającym przeciwnikiem z górnej półki – na jego drodze stanie drużyna Mistrza Polski, Grupa Azoty Chemik Police. Początek meczu o 19:00.

Tydzień temu rozpoczęliśmy rundę rewanżową fazy zasadniczej TAURON Ligi. Początek sezonu 2022/2023 był dla #VolleyWrocław prawdziwym wyzwaniem, bowiem na drodze wrocławskich siatkarek stawały kolejno ekipy wicemistrza i mistrza Polski. Teraz, po nieudanej próbie wzięcia rewanżu na Developresie BELLA DOLINA Rzeszów, przyszła pora na walkę z Chemikiem Police. W tym wyzwaniu z najlepszą drużyną ubiegłego roku Volejkom będą mogli pomóc na miejscu kibice – w piątek 27 stycznia Hala Orbita gościć będzie policzanki.

Pierwsze spotkanie #VolleyWrocław z zespołem z Polic miało dość niespodziewany przebieg, ponieważ wrocławianki urwały mistrzyniom kraju punkt. Dopiero w tie-breaku Chemik okazał się lepszy, jednak zdecydowanie gospodynie meczu 2. kolejki były wtedy do pokonania. Radość ze zdobytego oczka ale i lekki niedosyt towarzyszyły wtedy
wrocławiankom.

I tym razem policzanki będą stawiane w roli faworytek spotkania z #VolleyWrocław, choć mają one swoje problemy. Z zespołu odeszła niedawno rezerwowa środkowa Marta Pol, a w obliczu trzech porażek w ciągu tygodnia z posady głównego szkoleniowca zwolniony został Marek Mierzwiński. W tej roli zastąpił go jego dotychczasowy asystent, Radosław Wodziński.

Chemik podejdzie do starcia z naszą drużyną po krótkiej przerwie; miał bowiem rywalizować najpierw z Legionovią Legionowo, jednak wycofanie się tego zespołu z rozgrywek spowodowało, że każda ekipa TAURON Ligi będzie od teraz pauzować w jednej kolejce. Z kolei #VolleyWrocław w piątek po raz pierwszy w 2023 roku zagra mecz w Hali Orbita. Dotychczas styczeń był dla Volejek mocno wyjazdowy, dlatego po ponad miesiącu przerwy wrocławianki powrócą do roli gospodyń.

Od poprzedniego spotkania z Chemikiem Police minęły prawie dwa miesiące. W tym czasie zarówno nasz zespół, jak i przeciwniczek rozwijał swoje umiejętności, zdobywał boiskowe doświadczenia, a także pracował nad stylem gry. Policka drużyna przechodzi przez etap zmian kadrowych, dlatego nie wiem, czym mogą nas zaskoczyć. Ostatnie mecze z liderami tabeli, czyli z ŁKSem Łódź i z Developresem Rzeszów pokazały, że łatwiej gra nam się z sąsiadkami z tabeli. Podjęłyśmy ciekawą walkę z silniejszymi zespołami, ale zdarzały nam się potknięcia, które rywalki potrafiły konsekwentnie wykorzystać. Uważam jednak, że w sporcie wynik jest zawsze sprawą otwartą. Zamierzamy podejść do tego meczu z czystą kartą i powalczyć o kolejne ligowe punkty, tak jak udało nam się to w meczu wyjazdowym – powiedziała środkowa #VolleyWrocław, Joanna Pacak.

Mecz rozpocznie się we wrocławskiej Orbicie o godzinnie 19:00. Transmisja dostępna będzie na platformie Polsat Box Go, a bilety na to wydarzenie można kupić przez internet: eventim.pl.

Powrót do listy