Autor:redakcja
  31.03.2023 godz. 00:01

Złota odznaka Polskiej Ligi Siatkówki dla Waldemara Sagana


Waldemar Sagan przez ponad 30 lat był prezesem Pałacu Bydgoszcz i jednym z twórców zawodowej ligi w Polsce. Został za to uhonorowany Złotą Odznaką PLS.

Według Artura Popki, prezesa PLS, nie można zapomina o swojej historii i ludzi, którzy ją tworzyli. - Stąd pomysł na wyróżnienie, które przyznawać będziemy osobom, który były i są zaangażowane w tworzenie zawodowej ligi od jej początków w 2000 roku - wyjaśnia. Pierwsze odznaki wręczono na ubiegłorocznej gali z okazji 20-letnia Polskiej Ligi Siatkówki.

Kolejnym wyróżnionym jest Waldemar Sagan, legendarny prezes Pałacu Bydgoszcz. Był w nim od początku istnienia, przechodząc wszystkie szczeble - od trenera, przez kierownika, menedżera. Bydgoska drużyna zdobyła pięc medali mistrzostw Polski, trzy razy triumfowała w Pucharze Polski, zajęłą czwarte miejsce w Pucharze Top Teams.

W 2018 roku Waldemar Sagan wycofał się działalności w klubie, jednak jego zasługi dla rozwoju bydgoskiej i polskiej siatkówki są niepodważalne. Doceniła  to kapituła przyznając mu Złotą Odznakę Polskiej Ligi Siatkówki.

POWIĄZANE INFORMACJE