Autor:https://www.budowlanilodz.pl, redakcja
  02.11.2023 godz. 22:59

Maciej Biernat: Będzie to ciekawe spotkanie. Zapowiedź meczu z SC Potsdam


Już we wtorek, 7 listopada o 18:00 w Sport Arenie w Łodzi, podopieczne Macieja Biernata zagrają pierwszy mecz w Lidze Mistrzyń w sezonie 2023/24. Na inaugurację europejskich rozgrywek w grupie C zmierzą się z wicemistrzyniami Niemiec - SC Potsdam.

- Jest to rywal, który również dobrze zaczął sezon jeśli chodzi o ligowe podwórko. Na pewno trudno będzie zatrzymać ich lewe skrzydło. Chcą przyspieszać i kreować grę na bardzo szybkiej piłce więc kluczem będzie dobra zagrywka. Biorąc pod uwagę styl gry niemieckiej drużyny z pewnością będzie to ciekawe spotkanie - mówi Maciej Biernat, trener Grot Budowlanych Łódź.

Drużyna prowadzona przez włoskiego szkoleniowca obecnie zajmuje trzecie miejsce w niemieckiej Bundeslidze. Po czterech kolejkach SC Potsdam ma na swoim koncie 9 punktów ustępując miejsca SSC Palmberg Schwerin (11 pkt) oraz Allianz MTV Stuttgart (10 pkt).

- Na pewno to będzie ogromne przeżycie dla większości z nas. Niektóre dziewczyny nie miały szansy brać udziału w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Mam nadzieję, że zaprezentujemy się bardzo dobrze tak jak do tej pory. Wiadomo, to jest zupełnie inny poziom rozgrywek niż dotychczasowe starcia w lidze. Na pewno będzie ciężej. Podchodzimy do tego bardzo poważnie i z ogromnym szacunkiem do naszych rywali. Chcemy się przygotować jak najlepiej i mam nadzieję, że kibice nam pomogą zaprezentować się jak najlepiej - mówi Ewelina Wilińska, kapitan Grot Budowlanych Łódź.

Jak do tej pory, Grot Budowlane Łódź mogą pochwalić się kompletem zwycięstw w TAURON Lidze. W czterech spotkaniach niebiesko-biało-czerwone straciły zaledwie jednego seta.

Mecz z SC Potsdam będzie transmitowany na kanale Polsat Sport.