Aktualności

Liga Mistrzyń: wygrana PGE Rysic, falstart Grotu Budowlanych

Brązowe medalistki mistrzostw Polski rozpoczęły grę w CEV Champions League od falstartu. Grot Budowlani Łódź przegrali z SC Poczdam 0:3 (21:25, 18:25, 24:26). W drugiej kolejce łodzianki zmierzą się na wyjeździe z Calcit Kamnik. Drużyna ze Słowenii przegrała na inaugurację z Fenerbahce Opet Stambuł (Magdalena Stysiak) 0:3.

W drugim dzisiejszym meczu PGE Rysice Rzeszów wygrały z Allianz MTV Stuttgart 3:2 (23:25, 26:24, 17:25, 25:23, 15:12).  Rywalkami rzeszowianek będą w grupie D Imoco Volley Conegliano (Joanna Wołosz) oraz Asterix Beveren.

Natomiast w środę ŁKS Commercecon Łódź zmierzy się z S.C. Volei Alba Blaj (20:30). W grupie E są jeszcze S.C. Prometej Dnipro i Volero Le Cannet.

W poprzednim sezonie o miano najlepszej drużyny Europy walczyły trzy polskie zespoły: Grupa Azoty Chemik Police, ŁKS Commercecon Łódź oraz ekipa z Rzeszowa występująca wtedy pod nazwą Developres BELLA DOLINA. Wszystkie drużyny wyszły z fazy grupowej do dalszej rundy: rzeszowianki i policzanki zajęły drugie miejsca w swoich grupach, łodzianki trzecie. W fazie play-off ŁKS Commercecon Łódź odpadł po dwumeczu z VakifBankiem Stambuł (0:3 i 0:3), a Grupa Azoty Chemik Police przegrała z Fenerbahce Opet Stambuł (2:3 i 1:3). Najdalej udało się zajść siatkarkom Stephana Antigi. Rysice dotarły do ćwierćfinału, gdzie natrafiły na turecki Eczacibasi Dynavit Stambuł i po zaciętej walce przegrały oba spotkania (1:3 i 2:3).

W Lidze Mistrzyń bierze udział 20 klubów. Do ćwierćfinału awansują zwycięzcy pięciu grup, natomiast drużyny z drugich lokat oraz jedna z trzeciej z najlepszym bilansem wystąpią w barażach o trzy pozostałe miejsca w najlepszej ósemce.

Powrót do listy