Aktualności

O awans na Węgrzech

W najbliższą środę o godzinie 18:00 w Bekescsaba BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała zagra rewanżowy mecz 1/16 Pucharu CEV. W pierwszym spotkaniu bielszczanki wygrały 3:1.

Po dziesięcioletniej przerwie BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała wrócił na arenę międzynarodową reprezentując Polskę w Pucharze CEV. Powrót okazał się udany, a bielszczanki pokonały we własnej hali węgierski zespół Swietelsky Bekescsaba 3:1. Podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka tylko w pierwszym secie miały problem z dobrze dysponowanymi rywalkami. Kiedy jednak debiutancki stres (dla wielu bielskich siatkarek środowy mecz był debiutem w europejskich pucharach) nieco zelżał, BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała wrócił do swojej dobrej gry i wygrał pewnie 3:1.

Przypomnijmy, że Swietelsky Bekescsaba to wicemistrz Węgier, który w poprzednim sezonie uległ w finale drużynie Vasas w trzech meczach. Warto zauważyć, że zespół z Bekescsaba nie przegrał żadnego meczu u siebie w rundzie zasadniczej (w całym sezonie we własnej hali przegrał tylko raz w finale z Vasas). W tym sezonie rywal bielszczanek rozegrał w swojej lidze cztery mecze. Na inaugurację przegrał z klubem Nyireghaza 1:3 a następnie wygrał z zespołami z KNRC, Ujpestem, a w ostatnią sobotę z DVTK. Wyniki te pozwalają siatkarkom z Bekescsaba plasować się na 3. miejscu w lidze za Mistrzem Węgier – Vasas i klubem z miasta partnerskiego Bielska-Białej –  Nyireghaza.

Początek meczu o 18:00 w środę 15 listopada.