Aktualności

Rozlosowano pary trzeciej rundy TAURON Pucharu Polski. Jest hit!

Najciekawszą parę w trzeciej rundzie TAURON Pucharu Polski stworzą półfinaliści poprzedniej edycji - PSG Rysice Rzeszów i Grot Budowlani Łódź.

W kanale Siatkarskie Ligi odbyło się losowanie TAURON Pucharu Polski siatkarek. Do rywalizacji wchodzą klubu TAURON Ligi, a stawkę uzupełniają trzej pierwszoligowcy i drugoligowy KSG Warszawa. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja - drużyn z Rzeszowa i Łodzi. PSG Rysice triumfowały z tych rozgrywkach w 2022 roku, przerywając serię Grupy Azoty Chemika Police, zaś Grot Budowlani byli najlepsi w 2010 i 2018 roku. W poprzedniej edycji obie drużyny awansowały do turnieju finałowego, ale tam przegrały. Gospodarzem spotkania będą rzeszowianki, które w ostatnim sezonie były wyżej w tabeli TAURON Ligi. Broniący pucharu klub z Polic podejmie KS Pałac Bydgoszcz, a ŁKS Commercecon - mistrz Polski - pojedzie do Wieliczki.

Oto pary trzeciej rundy TAURON Pucharu Polski

13. Energa MKS Kalisz - MOYA Radomka Radom

14. UJ-CM Solna Wieliczka - ŁKS Commercecon Łódź

15. PGE Rysice Rzeszów - Grot Budowlani Łódź

16. Grupa Azoty Chemik Police - KS Pałac Bydgoszcz

17. ENEA Energetyk Poznań - ITA TOOLS Stal Mielec

18. #VolleyWrocław - UNI Opole

19. KSG Warszawa - BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała

20. ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki - Grupa Azoty Akademia Tarnów

Mecze zostaną rozegrane między 20 grudnia a 17 lutego (kluby mogą same ustalać termin). W ćwierćfinale zmierzą się lepsi z par: 13 - 14, 15 - 16, 17 - 18, 19 - 20. Turniej finałowy zaplanowany jest na 16 i 17 marca.

Powrót do listy