Aktualności

Czworo siatkarzy wśród nominowanych w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na Sportowca Roku 2023

Wśród kandydatów na najlepszego sportowca roku w 89. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" jest trzech siatkarzy i siatkarka.

Rok 2023 był bardzo dobry dla polskiej siatkówki. Męska reprezentacja wygrała wszystko co mogła - Ligę Narodów, mistrzostwa Europy, kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Paryżu, kobieca zdobyła pierwszy medal Ligi Narodów (brązowy), wywalczyła prawo występu w igrzyskach, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po raz trzeci z rzędu była najlepsza w Lidze Mistrzów, pokonując w finale Jastrzębski Węgiel, a Michał Bryl i Bartosz Łosiak przeszli do historii, stając na na podium mistrzostw świata w siatkówce plażowej.

Sukcesy zostały docenione, gdyż czworo przedstawicieli siatkówki jest wśród nominowanych w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca Polski. Halową odmianę reprezentuje Aleksander Śliwka, lider polskiej reprezentacji i Grupy Azoty ZAKSY [TUTAJ ROZMOWA Z ALEKSANDREM ŚLIWKĄ]. Z kobiecej siatkówki uznanie zdobyła Magdalena Stysiak, obecnie grająca w Fenerbahce Stambuł. a wcześniej w lidze włoskiej. Nie mogło też zabraknąć pary Bryl/Łosiak, która tak dobrze spisała się w rozegranych w Meksyku mistrzostwach świata, zdobywając brązowy medal, pierwszy w historii polskich występów na plaży.

W długiej historii plebiscytu "PS" raz wygrał siatkarz - w 2018 roku najlepszy był Bartosz Kurek.

LISTA NOMINOWANYCH SPORTOWCÓW W 2023 ROKU

Powrót do listy