Autor:https://treflgdansk.pl, redakcja
  29.01.2024 godz. 20:12

Ostatni styczniowy mecz. Przed Treflem Gdańsk wyjazd do Lubina


Spotkanie 19. kolejki Trefl Gdańsk zagra na wyjeździe. W przedostatni dzień stycznia gdańszczanie powalczą o kolejne ligowe punkty z KGHM Cuprum Lubin. Transmisję tego spotkania przeprowadzi Polsat Sport.

Po maratonie domowych meczów czas na spotkanie wyjazdowe. Na mecz 19. kolejki gdańszczanie pojadą do Lubina, gdzie zmierzą się z tamtejszą drużyną KGHM Cuprum. W ostatniej serii rozgrywek „gdańskie lwy” podjęły w ERGO ARENIE Barkom Każany Lwów. Fantastyczna gra gdańskiego zespołu oraz prezentowana przez nich siatkówka na najwyższym poziomie sprawiły, że gdańszczanie bez problemu wygrali 3:0. W całym spotkaniu padło 11 asów serwisowych, które wyłącznie należały do gdańskich lwów. Dwa z nich zanotował Patryk Niemiec, który nie ukrywa, że postawa całej drużyny w meczu z Barkomem mogła zachwycać.

Przewaga punktowa w meczu powoduje, że gra się o wiele lepiej, weselej i luźniej. Myślę, że to był taki kluczowy element i to zaowocowało – powiedział Patryk Niemiec. – Myślę, że największy problem tak naprawdę mieli w ataku. Bardzo dużo piłek dotykaliśmy, dużo broniliśmy i myślę, że to ich mogło bardzo mocno frustrować. Bardzo mocno graliśmy też zagrywką, która nam działała. Odrzucaliśmy przeciwnika od siatki, także mieli ogromny problem ze skończeniem ataków – dodał Patryk Niemiec.

Teraz przed „gdańskimi lwami” mecz w Lubinie. Obecnie zespół KGHM-u Cuprum Lubin znajduje się na 15. miejscu ligowej tabeli z 12 punktami. Natomiast „gdańskie lwy” plasują się na 5. pozycji z dorobkiem 35 punktów. Ostatni raz drużyny mierzyły się w meczu czwartej kolejki, gdzie „gdańskie lwy” bez problemu pokonały lubinian 3:0. We wtorkowe popołudnie zapowiada się ciekawe spotkanie.

W tym meczu Lubin na pewno ma przewagę w tym, że grają we własnej hali, przy swoich kibicach. Myślę, że będą musieli ryzykować zagrywką, żeby odrzucić nas od siatki i grać bardziej w obronie – dodał Patryk Niemiec. – Musimy skupić się na swojej grze, na tym, co robimy najlepiej. Nie możemy skupiać się na tym, z jakimi problemami mierzy się drużyna z Lubina, tylko robić swoje i walczyć o kolejne trzy ważne punkty – zakończył Patryk Niemiec.

KGHM Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk – wtorek, 30 stycznia, 17:30 – transmisja Polsat Sport

Następne domowe spotkania:

Trefl Gdańsk vs Bogdanka LUK Lublin – środa, 7 lutego, 17:30

Trefl Gdańsk vs PGE GiEK Skra Bełchatów – niedziela, 11 lutego, 17:30

Bilety dostępne na www.gdanskielwy.pl