Aktualności

Grot Budowlani meldują się w półfinale Pucharu CEV

Zawodniczki Grot Budowlani Łódź w tie-breaku pokonały na wyjeździe Beziers VB w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałów Pucharu CEV, zapewniając sobie awans do półfinałów tych rozgrywek.

Beziers VB vs Grot Budowlani Łódź 2:3 (21:25, 16:25, 25:23, 25:20, 11:15) - Statystyki

Po zwycięstwie 3-1 nad zawodniczkami Beziers w ubiegłym tygodniu w Łodzi, podopieczne Macieja Biernata do awansu do półfinału potrzebowały jedynie dwóch setów. Łodzianki w Palais de sports w Beziers, w bardzo dobrym stylu wygrały dwie pierwsze partie. Zawodniczki Grot Budowlani Łódź imponowały swoją dyspozycją w bloku (5 bloków w pierwszym secie) i na zagrywce (3 asy w drugim secie). Te dwa elementy dały im pokaźną przewagę. Liderkami Budowlanych były Serbki - Ana Bjelica i Jelena Blagojevic. Choć wiele wskazywało, że zawodniczki Budowlanych rozstrzygną ten mecz w trzech setach, jednak gospodynie wróciły do gry, rozstrzygając dwa kolejne sety na swoją korzyść i doprowadzając do tie-breaka. Decydująca partia spotkania rozpoczęła się od prowadzenia 5-1 łodzianek, które nie wypuściły zwycięstwa ze swoich rąk - kluczową rolę odegrała Weronika Sobiczewska - 6 punktów w tej partii (67% skuteczności).

Łodzianki swoje rywalki poznają w środę będą nimi zwyciężczynie ćwierćfinałowego starcia pomiędzy Jedinstvo Stara Pazova a Viteos Neuchatel UC.