Aktualności

PKO Bank Polski Sponsorem Głównym turnieju finałowego TAURON Pucharu Polski 2024

Największy polski bank – PKO Bank Polski – wspiera najlepszą ligową siatkówkę w naszym kraju. Został właśnie Sponsorem Głównym wyjątkowego wydarzenia, które już 2 i 3 marca odbędzie się w największej polskiej hali sportowej – turnieju finałowego TAURON Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2024. Szykują się kolejny rekord frekwencji i niepowtarzalne emocje, których przy wsparciu Sponsora, dostarczą gwiazdy światowej siatkówki.

W Krakowie szykuje się kolejne wspaniałe święto polskiej ligowej siatkówki. Ostatni finał TAURON Pucharu Polski, rozgrywany w lutym 2023 roku w Krakowie, okazał się ogromnym sukcesem sportowym i organizacyjnym. Polscy kibice po raz kolejny udowodnili, że są zakochani w siatkówce. Wielki finał TAURON Pucharu Polski siatkarzy obejrzało w TAURON Arenie Kraków aż 11 815 widzów. To jest jak dotąd największa, rekordowa widownia meczu z udziałem drużyn klubowych w historii nie tylko tych rozgrywek. Całe środowisko ligowej siatkówki miało powody do dumy, bowiem finały rozgrywek pucharowych wypadły znakomicie pod każdym względem. W 2024 roku powinno być jeszcze lepiej, a rekord frekwencji z pewnością zostanie pobity, bowiem tym razem dostępne dla fanów będzie ponad 15 tysięcy miejsc!

– Bardzo się cieszę, że do grona naszych Sponsorów dołącza tak duża i uznana marka, jak PKO Bank Polski – podkreśla Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Jestem przekonany, że wspólnie stworzymy niepowtarzalne, unikatowe widowisko, które nasi kibice zapamiętają na wiele lat. Bardzo dziękuję PKO BP za chęć współpracy i wspierania najlepszej ligowej siatkówki na świecie, wierzę że obu stronom przyniesie to wiele korzyści – dodaje.

W gronie faworytów do przyjazdu na turniej finałowy do Krakowa są znane ligowe marki: Jastrzębski Węgiel, Asseco Resovia Rzeszów, Aluron CMC Warta Zawiercie i Projekt Warszawa. Drużyny, w których składach aż roi się od mistrzów olimpijskich, mistrzów świata i Europy. Szykuje się zatem wspaniała impreza, której nie można przegapić. Uczestników turnieju finałowego poznamy już 14 lutego, po rozegranych meczach ćwierćfinałowych.

PKO Bank Polski z dumą wspiera turniej finałowy Pucharu Polski 2024. Polska siatkówka ligowa to klasa sama w sobie. Mamy zawodników i drużyny na najwyższym, światowym poziomie. W stolicy Małopolski zapowiadają się więc wyjątkowe emocje sportowe, które dostarczą kibicom wiele wrażeń. Sport to bardzo ważny segment naszej działalności sponsorskiej.  Jako sprawdzony partner chcemy propagować zarówno sport amatorski, jak i wyczynowy – powiedział Robert Lubański, Dyrektor Departamentu Zarządzania Marką i CSR PKO Banku Polskiego. 

Wielki finał zaplanowano na 2 i 3 marca w TAURON Arenie Kraków. Wszystkie mecze transmitować będzie Polsat Sport. Sponsorem Głównym turnieju jest PKO BP.

PKO Bank Polski od lat wspiera polski sport  zarowno ten zawodowy, jak i amatorski. Propaguje aktywny i zdrowy styl życia, połączony z działalnością charytatywną. Sponsoruje liczne imprezy biegowe w całej Polsce. Wydarzeniom tym towarzyszą akacje charytatywne biegnę dla…, wspierające osoby potrzebujące w procesie leczenia. Raz w roku organizowany jest również PKO Bieg Charytatywny.Od 2019 roku PKO Bank Polski jest sponsorem tytularnym piłkarskiej Ekstraklasy 

Powrót do listy