Aktualności

Asseco Resovia Rzeszów przeprosiła za zachowanie swojego kibica w meczu z Jastrzębskim Węglem

Asseco Resovia Rzeszów w specjalnym oświadczeniu przeprosiła Jurija Gladyra za złe zachowanie swojego kibica w czasie pierwszego meczu półfinałowego z Jastrzębskim Węglem.

Przypomnijmy, że podczas rozgrywanego w środę meczu Asseco Resovii z Jastrzębskim Węglem, w końcówce czwartego seta doszło do zamieszania w okolicy ławki gości. Monika Gorszyniecka, komisarz Polskiej Ligi Siatkówki, nakazała ochronie wyprowadzenie z hali kibica, który wcześniej - podczas czasu wziętego przez Marcelo Mendeza - obrażał Gladyra. Po kilkuminutowej przerwie gra została wznowiona, a stojące na bardzo wysokim poziomie spotkanie wygrali jastrzębianie 3:2.
Jeszcze tego samego dnia rzeszowski klub przeprosił za swojego fana w mediach społecznościowych, a w czwartek wydał komunikat. Oto on:

OŚWIADCZENIE Zarządu Klubu Asseco Resovia S.A. z dnia 18 kwietnia 2024 r.

Zarząd Klubu Asseco Resovia S.A. w związku z incydentem jaki miał miejsce w dniu 17 kwietnia 2024 r., podczas meczu półfinałowego Asseco Resovii i Jastrzębskiego Węgla, jednoznacznie i stanowczo potępia wszelkie zachowania, które są nacechowane brakiem szacunku i godności dla drugiego człowieka z uwagi na jego narodowość, rasę czy wyznanie.

Niestety, podczas ostatniego meczu w Rzeszowie jeden z kibiców Asseco Resovii w sposób skandaliczny skierował szereg inwektyw względem zawodnika Jastrzębskiego Węgla – Pana Jurija Gladyra związanych m.in. z jego narodowością.

Z tego miejsca Zarząd Klubu Asseco Resovii przeprasza Pana Jurija Gladyra za zaistniałą sytuację oraz kategorycznie sprzeciwia się takim zachowaniom wpisującym się w całości w tzw. „mowę nienawiści”.

Takie zachowania nie są zgodne z fundamentalnymi wartościami na jakich zbudowana jest Asseco Resovia, a które obejmują tolerancję i szacunek dla drugiej osoby – niezależnie od tego jakiej jest narodowości, rasy czy wyznania. Jako Zarząd Klubu Asseco Resovii pragniemy stanowczo podkreślić, że dla każdego kto nie rozumie lub nie podziela tych bezdyskusyjnych zasad, drzwi naszej hali będą zamknięte.

Niezależnie od powyższego, Zarząd Klubu zapewnia, że nie bagatelizuje znaczenia i konsekwencji zaistniałego incydentu oraz jest zdeterminowany aby więcej tego typu zdarzenia nie miały miejsca, stąd też aktualnie zabezpieczany jest materiał dowodowy, a cała sprawa zostanie przekazana organom ścigania – celem jej wyjaśnienia."

Pod pismem podpisali się prezes Asseco Resovii Piotr Maciąg i wiceprezes Bogusław Zając.

Rewanżowy mecz w półfinale PlusLigi zostanie rozegrany w sobotę o godz. 14.45 w Jastrzębiu-Zdroju

Powrót do listy