Aktualności

Barkom Każany Lwów pożegnał czterech siatkarzy

W przyszłym sezonie w zespole Barkomu Każany Lwów nie zobaczymy już Luciano Palonsky'ego, Mousse Gueye'a, Krystersa Dardzansa oraz Witalija Kuczera. Klub poinformował o tym w mediach społecznościowych.

Odejście Palonsky'ego i Gueye'a nie jest zaskoczeniem. Ten drugi, który bardzo dobrze spisywał się w drugiej części sezonu, już wcześniej podpisał kontrakt z Piacenzą, mimo oferty pozostania w lwowskiej drużynie. W sumie francuski środkowy zdobył 283 punkty, z czego 29 zagrywką i 57 blokiem.

Palonsky pięć razy był wybierany MVP, ale grał nierówno, o czym mówił Oleg Baran, prezes klubu [TUTAJ]. Obiecywano sobie po nim więcej, bo jest przecież reprezentantem Argentyny. Palonsky nie zagrał już w spotkaniach o 11. miejsce, bowiem na zasadzie transfery medycznego został wypożyczony do Tours VB, swojego poprzedniego klubu. - Dziękujemy za czas spędzony w naszym zespole i życzymy powodzenia w dalszej karierze - czytamy na facebookowym profilu Barkomu Każany.

Kolejnym siatkarzem, który już pożegnał się z 12. drużyną PlusLigi, jest Łotysz Dardzans. To drugi atakujący, zmiennik Witalija Tupcziego. Choć 27 razy pojawiał się na boisku, to przede wszystkim na krótkie zmiany. 23-letni atakujący ma za sobą sezon w Perugii, ale tam też był tylko rezerwowym.

Kolejnym zmiennikiem, który odchodzi z Barkomu Każany, jest Kuczer. Reprezentant Ukrainy grał w lwowskim zespole od 2020 roku, a w tym sezonie zdobył 21. punktów, najwięcej - 9 - w spotkaniu z Projektem Warszawa.

Kto zastąpi tych czterech siatkarzy? - Mamy wizję składu i gry. Co roku oczywiście chcemy osiągać wyższe cele. Przecież zdobyliśmy doświadczenie w Plus Lidze, więc musimy pokazać się z lepszej strony - zapowiada trener Ugis Krastins,

Powrót do listy