Aktualności

Jastrzębski Węgiel w Superfinale Ligi Mistrzów

Ziraat Bank Ankara przegrał z Jastrzębskim Węglem 2:3 (32:34, 25:27, 25:17, 25:21, 7:15) w rewanżowym półfinałowym meczu Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu pewny triumf odniósł polski zespół 3:0 (25:13, 25:18, 30:28) i zagra w Superfinale tych rozgrywek.

Pierwszy set rozstrzygnął się w grze na przewagi. Walka w tym fragmencie toczyła się dobrych kilka minut. Jastrzębski Węgiel obronił cztery piłki setowe.  Grę zakończył Tomasz Fornal. Odważnym atakiem z sytuacyjnej piłki zakończył kontrę swojej drużyny, co przyniosło zwycięstwo 34:32.

Rywalizacja w drugim secie również zakończyła się grą na przewagi. Ziraat prowadził 24:22. Polski zespół wybronił się m.in. dzieki Fornalowi. Następnie turecki zespól raz jeszcze miał szansę na przedłużenie meczu, ale jej nie wykorzystał. As Hubera, a następnie autowy atak Ter Maata dał na zwycięstwo w drugim secie i tym samym awans do Superfinału Ligi Mistrzów.

Losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte. Trenerzy obu zespołów dokonali zmian w skłądach. Dwa następne sety jastrzębianie przegrali, by odnieść pewne zwycięstwo w tie breaku. Rywalami Jastrzębskiego Węgla w Superfinale Ligi Mistrzów będzie lepszy w hitowym starciu włoskich drużyn, czyli Cucine Lube Civitanova - Itas Trentino.

Ziraat Bank Ankara: Ter Maat, Eksi, Gunes, Bulbul, Camejo, Anderson, Bayraktar (l) oraz Yatgin, Vicentin, Tuinstra, Yalcin (l), Tosun, Sahin
Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, Gladyr, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (l) oraz M’Baye, Sclater, Macionczyk, Markiewicz, Jóźwik, Sedlacek, Makoś (l)