Aktualności

Kertu Laak nową atakującą BKS BOSTIK Bielsko-Biała

Kertu Laak ma 25 lat, mierzy 189 cm wzrostu i jest reprezentantką Estonii. Została właśnie zawodniczką BKS BOSTIK Bielsko-Biała.

Swoje pierwsze siatkarskie kroki Laak stawiała w klubie AudentesSG/Noortekoondis, skąd w 2013 roku przeniosła się do Kohila VK/E-Service. Początkowo była rozgrywającą, zdobywając wiele nagród indywidualnych, jak choćby tytuł najlepszej rozgrywającej ligi estońskiej (2014) czy Ligi Bałtyckiej (2014). Następnie zmieniła pozycję na atakującą i przez trzy sezony była wybierana na najlepszą atakującą ligi estońskiej, a jej klub zdobywał mistrzostwo Estonii. Jej pierwszym zagranicznym klubem było fińskie LP Viesti, w którym grała przez dwa sezony zdobywając srebrny i złoty medal.

W sezonie 2017/2018 była najlepiej punktującą, a rok później najlepszą atakującą całej ligi. W 2018 roku była również najlepiej blokującą Srebrnej Ligi Europejskiej. W tym samym roku została także wybrana na siatkarkę roku w Estonii. Jej dobra gra zaprocentowała angażem do włoskiego klubu Reale Mutua Fenera Chieri, gdzie spędziła dwa lata. Kolejnym klubem Laak był niemiecki SSC Palmberg Schwerin. W sezonie 2021/2022 powróciła do rodzimej ligi i reprezentowała barwy Viljandi Metall. W poprzednim sezonie w jej bogatym siatkarskim CV znalazła się Francja i RC Cannes. Zdobyła w nim 381 punktów. W klasyfikacji najlepiej zagrywających Kertu z 29 asami znalazła się na siódmym miejscu w lidze, a jej zespół zakończył zmagania w ćwierćfinale mistrzostw Francji.

Spotkanie z Austrią w ramach Srebrnej Ligi Europejskiej było setnym meczem Laak w narodowych barwach.

Powrót do listy