Aktualności

Niels Klapwijk rozstaje się z Projektem Warszawa

Niels Klapwijk rozstaje się z Projektem Warszawa po jednym sezonie gry w stołecznym klubie. 37-letni atakujący rozegrał w warszawskich barwach 22 spotkania, w których zdobył 184 punkty. Dziękujemy za wszystkie występy w naszym zespole, Niels!

Niels Klapwijk dołączył do Projektu Warszawa przed sezonem 2022/23 mając już na koncie występy w takich zespołach jak m.in. Noliko Maaseik, Tonno Callipo Vibo Valentia czy Consar RCM Rawenna. Atakujący ma na swoim koncie również wiele występów w holenderskiej reprezentacji oraz doświadczenia z wielu innych europejskich lig, co przekładało się również na jego występy w kończącym się sezonie PlusLigi.

– Doświadczenie Nielsa było nieocenione na przestrzeni całego sezonu i choć spędził w Warszawie tylko rok, to myślę, że jego świetne występy w stołecznym Torwarze na długo zapadną w pamięci kibiców Projektu. Poza tym to świetny człowiek, który wprowadzał do drużyny dobrą atmosferę i myślę, że tak też będzie w kolejnym zespole holenderskiego atakującego – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu i dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

W czasie gry dla warszawskiej drużyny Klapwijk rozegrał 22 spotkania, w których zdobył 184 punkty, z czego 147 atakiem, 13 blokiem i 24 zagrywką. W tym sezonie Holender został uhonorowany również dwiema statuetkami MVP, w tym jedną za szczególnie udany występ przeciwko trzeciej w tabeli drużynie Aluronu CMC Warty Zawiercie. Doświadczony atakujący zdobył wówczas 26 punktów w czterech setach.

Powrót do listy