Aktualności

Nikola Abramajtys zostaje w bialskim klubie

Po dwóch sezonach w BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała Nikola Abramajtys zdecydowała się przedłużyć umowę o kolejny sezon. Występuje na pozycji środkowej, ma 27 lat i mierzy 185 cm wzrostu.

Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w SMS LO Opole, z którego przeniosła się do SMS Police. Tam brała udział w rozgrywkach młodzieżowych i na boiskach drugiej ligi. W tym czasie dwa razy z rzędu była wybierana najlepszą blokującą Mistrzostw Polski szkół licealnych. Jej dobra gra zaprocentowała angażem w drużynie Mistrza Polski – Chemiku Police, gdzie zaliczyła debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej w spotkaniu przeciwko Enei PTPS Piła. W ówczesnym sezonie w wieku 20 lat zdobyła swój pierwszy tytuł Mistrzyni Polski seniorek. W kolejnych sezonach była siatkarką UNI Opole, AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Grupy Azoty PWSZ Jedynki Tarnów oraz Asotry Płomienia Sosnowiec. Grając w drużynie z Sosnowca zdobyła tytuł najlepszej blokującej 1. Ligi Kobiet.

Dla Nikoli Abramajtys sezon 2024/2025 będzie trzecim w BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała! W dwóch wcześniejszych wystąpiła w 49 meczach (124 sety), zdobyła 63 punkty (31 atakiem, 18 blokiem i 14 zagrywką).

Nikola, cieszymy się, że nadal jesteś z nami! - czytamy na stronie klubu z Bielska-Białej

Powrót do listy