Aktualności

Nikola Abramajtys zostaje w BKS BOSTIK

Nikola Abramajtys ma 26 lat i mierzy 185 cm wzrostu. Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w SMS LO Opole, z którego przeniosła się do SMS Police. Tam brała udział w rozgrywkach młodzieżowych i na boiskach drugiej ligi.

W tym czasie dwa razy z rzędu była wybierana najlepszą blokującą Mistrzostw Polski szkół licealnych. Jej dobra gra zaprocentowała angażem w drużynie Mistrza Polski – Chemiku Police, gdzie zaliczyła debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej w spotkaniu przeciwko Enei PTPS Piła. W ówczesnym sezonie w wieku 20 lat zdobyła swój pierwszy tytuł Mistrzyni Polski seniorek. W kolejnych sezonach była siatkarką UNI Opole, AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Grupy Azoty PWSZ Jedynki Tarnów oraz Asotry Płomienia Sosnowiec. Grając w drużynie z Sosnowca zdobyła tytuł najlepszej blokującej 1. Ligi Kobiet.

Dla Nikoli Abramajtys sezon 2023/2024 będzie drugim w BKS BOSTIK Bielsko-Biała! W sezonie 2022/2023 była zmienniczką, która jednak dość często pojawiała się na boisku na zmiany taktyczne. Zaliczyła 26 występów, w których zdobyła 22 punkty!

Nikola, cieszymy się, że nadal jesteś z nami! - czytamy na stronie BKS BOSTIK.

Powrót do listy