Aktualności

Pierwszy siatkarski mural w Kędzierzynie-Koźlu

Miasto mistrzów doczekało się pierwszego muralu o tematyce siatkarskiej. 15 września uroczyście odsłonięto pierwszy w naszym mieście tego typu mural, dedykowany dwukrotnym zwycięzcom Ligi Mistrzów.

Pierwszy mural o tematyce siatkarskiej pojawił się na ścianie budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu, przy al. Partyzantów 30. Oficjalne odsłonięcie nastąpiło 15 września, o godz. 10:00. Praca upamiętnia sukces Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, a mianowicie dwukrotne zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Na muralu wskazane zostały imiona i nazwiska zawodników oraz sztabów szkoleniowych mistrzowskich drużyn, w centralnej części pracy widzimy natomiast odzwierciedlenie sylwetki MVP Superfinału Ligi Mistrzów 2022, pochodzącego z Kędzierzyna-Koźla, mającego za sobą znakomitych sześć sezonów w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Kamila Semeniuka.

O pomyśle i realizacji pierwszego siatkarskiego muralu w Kędzierzynie-Koźlu mówił prezes ZAKSA S.A. – Przyznam, że tego typu projekt pojawiał się w naszych planach już od jakiegoś czasu, bardzo się cieszę, że udało nam się przejść od pomysłu do realizacji i możemy pochwalić się pierwszym muralem o tematyce siatkarskiej w naszym mieście. Przede wszystkim dziękuję bardzo pani Dyrektor za możliwość realizacji muralu na ścianie budynku szkoły. Słowa uznania należą się również artystom, którzy tak realnie odzwierciedlili wizerunek MVP Superfinału ostatniej Ligi Mistrzów. Dla nas ten obraz to przede wszystkim ukłon w stronę dwukrotnych zwycięzców Ligi Mistrzów. Z dumą podkreślamy fakt, że to właśnie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dokonała tego, co nie udało się wcześniej żadnemu polskiemu klubowi, zapisując się w historii nie tylko polskiej, ale europejskiej siatkówki  – podkreślił Piotr Szpaczek.

Zarówno miejsce wykonania pracy, jak i sam obraz nie są przypadkowe. To właśnie w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu MVP Superfinału w Ljubljanie – Kamil Semeniuk rozpoczynał swoją przygodę z siatkówką. Mural ma na celu upamiętnienie sukcesów ZAKSY, a także pokazanie, że nie ma rzeczy niemożliwych. To właśnie ze słowami ‘Walczymy o marzenia’ siatkarze naszego zespołu przystępowali do Superfinałów Ligi Mistrzów w Weronie i Ljubljanie. Przykład Kamila Semeniuka, pochodzącego z Kędzierzyna-Koźla ambitnego zawodnika, który ciężką pracą wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie ZAKSY, a następnie w krótkim czasie został jednym z filarów naszej drużyny oraz reprezentacji Polski, może być dla dzieci i młodzieży z Kędzierzyna-Koźla wzorem do naśladowania, o czym wspomina Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu.

– Przede wszystkim jesteśmy szczęśliwi, że pierwszy siatkarski mural w naszym mieście znajduje się na ścianie naszej szkoły. Wszyscy kibicujemy ZAKSIE i pamiętamy ile emocji dostarczyły nam Superfinały w Weronie i Ljubljanie. Jesteśmy dumni, mogąc powiedzieć, że Kamil Semeniuk jest z naszej szkoły. Daje to naszym uczniom poczucie, że marzenia, talenty, ambicje też są do spełnienia, bo Kamil realizację swoich ambicji i pragnień zaczął właśnie tutaj, w „Jedenastce”. Patrząc na postawę naszego byłego ucznia  i ten mural pamiętajmy, że nie każdy musi być sportowcem, ale każdy ma swoje pasje i marzenia. Jeśli je z uporem, pokorą i determinacją rozwija i doskonali, to też kiedyś osiągnie sukces na miarę swoich możliwości – przyznała Małgorzata Jurzyk-Polis.

Praca, która zdobi ścianę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie-Koźlu jest kolejnym muralem w naszym mieście, jednak pierwszym dedykowanym sukcesom sportowym siatkarzy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Za przygotowanie i zrealizowanie projektu odpowiadali kędzierzyńscy artyści Piotra Piłka i Ryszard Paurowski.

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI