Aktualności

TAURON Puchar Polski: Czterech się bije, dwóch skorzysta. Losowanie 1/4 finału już 14 stycznia!

Znamy czterech ćwierćfinalistów rozgrywek o TAURON Puchar Polski siatkarzy. O ostatnie miejsce rywalizują cztery drużyny z PlusLigi, jedna z TAURON 1. Ligi oraz trzej drugoligowcy. Już w przyszłym tygodniu losowanie ćwierćfinałów!

W tym sezonie akcjonariusze Polskiej Ligi Siatkówki zdecydowali, że ostatni etap rozgrywek TAURON Pucharu Polski, już z udziałem klubów PlusLigi, rozpoczną się od ćwierćfinałów. Na tym etapie zagra sześć najlepszych drużyn na półmetku rundy zasadniczej PlusLigi oraz dwa wyłonione z eliminacji w niższych ligach. Dotychczas występ w decydującej fazie rozgrywek zapewniło sobie pięć klubów: Jastrzębski Węgiel, Projekt Warszawa, Aluron CMC Warta Zawiercie, Asseco Resovia Rzeszów. Szanse na dwa pozostałe miejsca mają zespoły Gdańska Trefl Gdańsk, BOGDANKA LUK Lublin, PSG Stal Nysa i Indykpol AZS Olsztyn.

O nominacji zdecyduje ostatnia 15. kolejka. Piąty w tabeli Trefl ma 25 punktów, o trzy więcej od Indykpolu AZS, zajmującego ósmą lokatę. Przypomnijmy, że w przypadku równej liczby punktów o wyższej pozycji decyduje większa liczba zwycięstw, a następnie stosunek setów i punktów. Gdańszczanie grają u siebie z Asseco Resovią, PSG Stal jedzie do Zawiercia, Bogdanka LUK podejmuje GKS Katowice, a Indykpol AZS zmierzy się w Suwałkach ze Ślepskiem Malow. 

– Wiemy, że wszystko jest w naszych rękach, by być w czołowej szóstce bez żadnego „ale”, musimy wygrać najbliższy mecz – mówi Damian Schulz, atakujący lubelskiej drużyny. – Liczymy, że to się uda, na ten moment, poza trzema meczami, gramy naprawdę nieźle i awans do walki w ćwierćfinale Pucharu Polski byłby dla nas nagrodą za początek sezonu – dodaje. 

Przypomnijmy, że szans na awans do ćwierćfinału nie ma już Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, dziesięciokrotny zwycięzca rozgrywek pucharowych, w tym czterech ostatnich. 

Do sześciu klubów z PlusLigi dołączą dwa z niższych klas. Do czwartej rundy awansowało trzech drugoligowców - CM Soleus KS Rudziniec, KPS Konspol Słupca, CUK Anioły Toruń - oraz Bogdanka Arka Chełm z TAURON 1. Ligi. Ćwierćfinalistów z tego grona poznamy w środę, kiedy CM Soleus podejmie Konspol, a Anioły - Bogdankę Arkę. 

Losowanie par ćwierćfinałowych zaplanowane jest na 14 stycznia, a mecze zostaną rozegrane 13 i 14 lutego. Turniej finałowy odbędzie się w TAURON Arenie w Krakowie 2 i 3 marca. 

BILETY NA TURNIEJ FINAŁOWY TAURON PUCHARU POLSKI MOŻNA KUPOWAĆ TUTAJ

Powrót do listy