Aktualności

TAURON Puchar Polski siatkarzy: znamy sześciu uczestników

Bogdanka LUK Lublin pokonała GKS Katowice 3:0 (25:23, 25:22, 25:22) w spotkaniu 15. kolejki PlusLigi. Dzięki temu zwycięstwu siatkarze z Lublina zakończyli pierwszą rundę fazy zasadniczej w czołowej szóstce i zagrają w ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski.

Wcześniej w tym gronie znalazły się: Jastrzębski Węgiel, Projekt Warszawa, Aluron CMC Warta Zawiercie, Asseco Resovia Rzeszów i Trefl Gdańsk. Z rywalizacji o ćwierćfinał wyeliminowana została Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, dziesięciokrotny zwycięzca rozgrywek pucharowych, w tym czterech ostatnich.

W tym sezonie akcjonariusze Polskiej Ligi Siatkówki zdecydowali, że ostatni etap rozgrywek TAURON Pucharu Polski, już z udziałem klubów PlusLigi, rozpocznie się od ćwierćfinałów. Na tym etapie zagra sześć najlepszych drużyn na półmetku rundy zasadniczej PlusLigi oraz dwa wyłonione z eliminacji w niższych ligach.

Do sześciu klubów z PlusLigi dołączą dwa z niższych klas. Do czwartej rundy awansowało trzech drugoligowców - CM Soleus KS Rudziniec, KPS Konspol Słupca, CUK Anioły Toruń - oraz Bogdanka Arka Chełm z TAURON 1. Ligi. Ćwierćfinalistów z tego grona poznamy w środę, kiedy CM Soleus podejmie Konspol, a Anioły - Bogdankę Arkę. 

Losowanie par ćwierćfinałowych zaplanowane jest na 14 stycznia, a mecze zostaną rozegrane 13 i 14 lutego. Turniej finałowy odbędzie się w TAURON Arenie w Krakowie 2 i 3 marca. 

BILETY NA TURNIEJ FINAŁOWY TAURON PUCHARU POLSKI MOŻNA KUPOWAĆ TUTAJ

Powrót do listy