Aktualności

#VolleyWrocław zagra o siódme miejsce

#VolleyWrocław przegrał z Developresem Bella Dolina Rzeszów 0:3 (20:25, 7:25, 20:25) w drugim meczu play off 1/4 finału TAURON Ligi. . Awans do półfinału zyskały siatkarki trenera Stephane’a Antigi, a #VolleyWrocław zawalczy o 7. miejsce.

Dla neutralnego kibica od początku to spotkanie mogło się podobać. Mało błędów, dużo czystej siatkówki, co owocowało również wyrównanym stanem. Do wyniku 18:17 to gospodynie częściej były z przodu. Jednak od tego momentu rzeszowiankom przytrafiła się pięciopunktowa seria, która pozwoliła im na dowiezienie zwycięstwa w pierwszym secie (20:25).

Mie można za wiele napisać o drugiej partii. Rysice górowały nw każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła. Od początku do końca. Skutkiem tego była porażka w tej odsłonie 7:25.

Mimo tak niekorzystnego rezultatu Volejki absolutnie nie złożyły broni i pokazały charakter. Jednak róby odwrócenia losów meczu nie powiodły się. Zatrzymanie rozpędzonego Developresu było niemożliwe (20:25). Oznacza to, że drużyna z Rzeszowa awansowała do półfinału po wygranej 2:0 w stosunku meczów. Wrocławiankom pozostaje walka o 7. miejsce.

Tak mecz skomentowała wrocławska przyjmująca Anna Bączyńska: – Czujemy spory niedosyt. W pierwszym meczu w Rzeszowie miałyśmy dużą szansę wygrać, a dziś mogłyśmy to powtórzyć z nawiązką. Jednak zupełnie nie zagrałyśmy tak, jakbyśmy sobie życzyły, co boli podwójnie. To, co może cieszyć to na pewno, że po drugim secie nie spuściłyśmy głów tylko walczyłyśmy. Nie jest to łatwe, aby po takiej partii wrócić jeszcze do gry.

Na podsumowania jeszcze przyjdzie czas, jednak już teraz można stwierdzić, że wrocławska drużyna spełniła swój mały cel w postaci awansu do play-offów. Na ten mometn priorytetem zostaje jednak wywalczenie 7. miejsca na koniec sezonu 2022/2023. Rywalem #VolleyWrocław będzie OnlyBio Pałac Bydgoszcz.

#VolleyWrocław – Developres BELLA DOLINA Rzeszów 0:3 (20:25, 7:25, 20:25)

MVP: Ann Kalandadze