Autor:https://volleywroclaw.pl, redakcja
  20.10.2022 godz. 22:18

Amica Cup 2022 w Szamotułach


Od piątku do niedzieli #VolleyWrocław weźmie udział w 17. edycji międzynarodowego turnieju Amica Cup w Szamotułach! Tym razem o zwycięstwo będą walczyć z zespołami z Polski i Niemiec, czyli ŁKS Commerceconem Łódź, Rote Raben Vilsbiburg i Dresdner SC, broniący tytułu mistrza. Ostatnim razem w zawodach Amica Cup wrocławskie siatkarki wzięły udział w 2017 roku.

17. edycja turnieju Amica Cup w Szamotułach w tym roku przyciągnęła dwie drużyny z Polski i dwie ekipy z Niemiec. ŁKS Commercecon Łódź to ubiegłoroczny brązowy medalista TAURON Ligi, #VolleyWrocław jedzie do Wielkopolski jako 9. ekipa klubowych rozgrywek w naszym kraju i obrońca tytułu plażowych zmagań PreZero Grand Prix PLS. Rote Raben Vilsbiburg to ósma ekipa niemieckiej Bundesligi, na której najniższym stopniu podium stanął w minionym sezonie Dresdner SC. Ekipa z Drezna to także ubiegłoroczny mistrz Amica Cup.

- Przed pierwszy turniejem sparingowym w Varnsdorfie i wyjazdem do Szamotuł nasze jednostki treningowe wyglądały podobnie, po prostu skupialiśmy się na naszej dobrej grze. Teraz dużo pracowaliśmy też nad elementami, które podczas rozegranych meczów sparingowych nie funkcjonowały najlepiej. Tuż po zakończonych Mistrzostwach Świata Kobiet dołączył do drużyny trener Bartek, który wprowadził ciekawe treningi motoryczne i siłowe – mówi Joanna Pacak, środkowa #VolleyWrocław. 26-latka poprzednie trzy sezony spędziła w ŁKS-ie Łódź, przeciwko któremu zagra w Szamotułach. Komentuje to tak: Czas spędzony w ŁKSie Commercecon Łódź był dla mnie wyjątkowy i przełomowy pod względem sportowym, dlatego ten klub przywołuje u mnie wiele emocji. Każdy mecz to także możliwość spotkania się z zawodniczkami, trenerami i pracownikami klubu, których darzę sympatią. Myślę jednak, że podczas ligowych meczów o stawkę, w hali wypełnionej kibicami, te emocje będą dużo większe niż w turnieju towarzyskim.

W tym okresie przygotowawczym #VolleyWrocław ma wiele szans na grę przeciwko ekipom z zagranicy. W Amica Cup zmierzy się z dwoma niemieckimi zespołami, a na początku października walczył z drużynami z ligi czeskiej. - Takie mecze to dla nas cenne lekcje, na które mamy czas jedynie w okresie przygotowawczym. Wychodząc na boisko nie znamy przeciwniczek, ich zagrań ani charakterystyk. Wymagało to od całej drużyny szybkiej reakcji na toczące się akcje, co uważam za istotne doświadczenie w kontekście zbliżających się rozgrywek Tauron Ligi. Te lekcje uczą nas, że nie jest ważne to, jaki przeciwnik jest po drugiej stronie siatki, lecz ważny jest poziom i jakość gry, który nasz zespół musi zawsze utrzymywać – wyjaśnia Pacak.

Mecze w trwającym od piątku do niedzieli turnieju w Szamotułach rozgrywane będą jak co roku w systemie gry „każdy z każdym”. Transmisje zmagań będą dostępne na kanale YouTube Wielkopolskiej Siatkówki.
Plan turnieju:

21.10.2022, piątek

16:00 Dresdner SC – Rote Raben Vilsbiburg
18:00 otwarcie turnieju
18:30 ŁKS Commercecon Łódź – #VolleyWrocław

22.10.2022, sobota

16:00 Rote Raben Vilsbiburg – #VolleyWrocław
18:00 Dresdner SC – ŁKS Commercecon Łódź

23.10.2022, niedziela

11:00 Rote Raben Vilsbiburg – ŁKS Commercecon Łódź
13:15 Dresdner SC – #VolleyWrocław

POWIĄZANE INFORMACJE