Autor:Informacja prasowa
  27.10.2022 godz. 13:52

Mistrzowski set z Marką KRISPOL: W Lublinie pożegnaliśmy naszą Legendę


Jastrzębski Węgiel pokonał 3:2 Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle w meczu o AL-KO Superpuchar Polski siatkarzy. Mecz w Lublinie był okazją do oddania hołdu największemu z polskich siatkarzy – Tomaszowi Wójtowiczowi. Nasza Legenda odeszła w poniedziałek. W hali noszącej jego imię była minuta ciszy, wyjątkowa sektorówka, a drużyny wyszły w koszulkach z podobizną mistrza świata i mistrza olimpijskiego.

Ponad 3600 kibiców przyszło na starcie o AL-KO Superpuchar – wspierany także przez Markę KRISPOL – a także specjalnie po to, by oddać hołd jednemu z najwybitniejszych w historii mieszkańców Lublina – Tomaszowi Wójtowiczowi. Mecz poprzedziła minuta ciszy na cześć naszego mistrza świata i mistrza, drużyny na prezentację wyszły w specjalnych koszulkach, przygotowano także sektorówkę z napisem: „Do zobaczenia Mistrzu!”. Była to niezwykle wzruszająca chwila tego środowego wieczora.

– Marzeniem Pana Tomasza było to, żeby w Lublinie zagościła wielka siatkówka – mówi Paweł Markiewicz, przewodniczący Rady Fundacji im. Tomasza Wójtowicza. Mamy już klub w PlusLidze, a dzięki inspiracji naszej Legendy zorganizowaliśmy pierwszy międzynarodowy turniej w naszym mieście. Wielką radością jest dla nas fakt, że Pan Tomasz doczekał organizacji Bogdanka Volley Cup i mógł w nim wziąć czynny udział. Naszą misją jest teraz kontynuowanie Jego marzenia i uczczenie pamięci w kolejnych latach. Jego dorobek dla miasta, naszego regionu i całego siatkarskiego środowiska jest ogromny – dodaje.

W środowy wieczór w Lublinie hołd Tomaszowi Wójtowiczowi oddało ponad 3600 widzów, a atmosfera widowiska w którym nie brał udziału miejscowy zespół, była po porostu fantastyczna. – To kolejny raz pokazuje, że na ligową siatkówkę w naszym kraju jest ogromne zapotrzebowanie – cieszy się Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Kapitalne emocje, fajna walka dwóch bardzo mocnych drużyn i piękny hołd dla naszej Legendy. To był wzruszający wieczór w Lublinie, który po raz kolejny udowodnił, że kocha siatkówkę.

Także gracze obu zespołów rywalizujących o AL-KO Superpuchar Polski byli pod wrażeniem organizacji spotkania. – Bardzo się cieszę, że tak wielu kibiców usiadło na trybunach. U nas – w Polsce – to jest właściwie standard – mówi przyjmujący Jastrzębskiego Węgla Rafał Szymura. Jego zespół rok po roku sięgnął po AL-KO Superpuchar, kapitalnie otwierając sezon PlusLigi. – Lublin jest dla nas szczęśliwym miastem, teraz będziemy mieli chwilę na cieszenie się, a już za moment wracamy do kolejnych wyzwań, bo czeka nas sporo ważnych meczów.

– Atmosfera w Lublinie była świetna, cieszymy się, że gramy w pełnych halach bo to jest wspaniałym sprawa – dodał przyjmujący Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Aleksander Śliwka.

Informacje o Marce KRISPOL:

KRISPOL Sp. z o.o. jest wiodącym europejskim producentem stolarki otworowej – bram, okien, osłon i drzwi. Spółka jest obecna w branży budowlanej od blisko 30 lat. Oferuje kompleksowe, nowoczesne rozwiązania dla domu i przemysłu, w tym bramy, okna, rolety i drzwi. Celem firmy jest tworzenie rozwiązań dopasowanych do konkretnych potrzeb klientów. KRISPOL łączy jakość i bezpieczeństwo z elastycznością, jakiej oczekują inwestorzy. Produkty marki są dostępne w 16 krajach.

Więcej o sponsorze PlusLigi, TAURON Ligi i TAURON 1. Ligi: https://krispol.pl/

POWIĄZANE INFORMACJE