Aktualności

Lukas Kampa zostaje w Treflu Gdańsk na kolejny sezon

Lukas Kampa przedłużył kontrakt z Treflem Gdańsk. Rozgrywający związał się z klubem roczną umową. - Moim celem było przedłużenie kontraktu i jestem bardzo szczęśliwy, że ponownie otrzymałem zaufanie od klubu - mówi Lukas Kampa.

 

Kampa dołączył do Trefla Gdańsk w sezonie 2021/2022, po pięciu latach gry w Jastrzębskim Węglu. Odo początku stał się bardzo ważnym elementem gdańskiej drużyny. Od tego sezonu pełni także funkcję kapitana zespołu. Rozgrywający ma na swoim koncie sporo sukcesów, m.in.: siedem medali mistrzostw kraju, a także tytuły najlepszego gracza na swojej pozycji podczas mistrzostw świata 2014 oraz kontynentalnych kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w 2020 roku. Tego lata ponownie czeka na niego wyzwanie z reprezentacją Niemiec podczas igrzysk w Paryżu.

 

Kampa zadecydował, że kolejny ligowy sezon spędzi w stolicy Pomorza. Stale podkreśla, że wybór Trefla spowodowany jest zarówno atmosferą panującą w drużynie, jak i możliwościami, jakie stwarza Gdańsk dla niego i jego rodziny.

Oczywiście bardzo się cieszę, że mogę zostać w Gdańsku na kolejny rok. Moim celem było przedłużenie kontraktu i jestem bardzo szczęśliwy, że ponownie otrzymałem zaufanie od klubu. Nadal mam wielkie sportowe cele i na boisku dam z siebie wszystko, abyśmy mogli wspólnie przeżywać wielkie chwile. Atmosfera i klimat panujące w zespole i klubie są wyjątkowe i niespotykane. Jestem wdzięczny i dumny, że kolejny rok będę mógł reprezentować barwy gdańskiego Trefla - dodaje Kampa.

- Mieszkamy w Gdańsku już od  kilku lat i nie wyobrażam sobie lepszego miejsca dla mnie i mojej rodziny. Tu jest nasz dom, tu jest nasze życie. Nasi synowie chodzą tu do szkoły, mamy wielu znajomych, a mieszkanie nad morzem to spełnienie naszych marzeń - zakończył Kampa.

 

Zadowolenia z przedłużenia kontraktu Lukasa Kampy nie kryje również Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk: - Jestem niezmiernie zadowolony z przedłużenia kontraktu z Lukasem, który jest kluczowym zawodnikiem naszego zespołu. Jego umiejętności, doświadczenie i determinacja są nieocenione na boisku, a także w szatni, gdzie pełni rolę lidera. Dziękujemy Lukasowi za zaufanie i zaangażowanie oraz za wspólną wizję sukcesu. Jesteśmy pewni, że kolejny sezon przyniesie nam wiele radości – komentuje.

 

Nowy kontrakt Kampy obowiązuje do końca sezonu 2024/2025.

Powrót do listy