Aktualności

Paulina Majkowska odchodzi z BKS BOSTIK ZGO. „To był znakomity czas”

W sezonie 2024/2025 w składzie BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała zabraknie Pauliny Majkowskiej. Kilka tygodni temu cieszyła się razem z zespołem z brązowego medalu TAURON Ligi. i

Paulina Majkowska trafiła do bialskiego klubu w sezonie 2022/2023. Przez dwa sezony była podstawową siatkarką klubu, grając 56 razy w meczach TAURON Ligi, a do tego doliczyć należy cztery mecze TAURON Pucharu Polski oraz cztery spotkania w Pucharze CEV. W samych meczach TAURON Ligi zdobyła 382 punkty (147 atakiem, 121 blokiem i 14 zagrywką). W poprzednim sezonie zajęła 12. miejsce w klasyfikacji najlepiej blokujących siatkarek, a w obecnym poprawiła się aż o pięć pozycji! Majkowska w każdym z sezonów zdobyła też jedną statuetkę MVP! Co ciekawe, grając w BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała, Paulina poprawiła też swoje osiągnięcia, jeśli chodzi o liczbę punktów i liczbę bloków w jednym meczu! Jej obecne rekordy to 15 punktów (osiągnięte w meczu z ŁKS Commercecon) oraz 7 bloków w jednym spotkaniu (w spotkaniach z drużyną Grota Budowlanych Łódź oraz z zespołem z Mielca).

Wraz z całym BKS BOSTIK ZGO Paulina Majkowska zdobyła swój pierwszy TAURON Puchar Polski i pierwszy medal TAURON Ligi. – Chciałabym przede wszystkim podziękować całej załodze BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała za ogrom emocji, które zostaną ze mną na zawsze, za wspomnienia, do których będę wracać z ogromnym uśmiechem na twarzy oraz za współpracę, która stała się dla mnie wzorem do powielania.
Dziękuję Kibicom za atmosferę, która pociągnęła nas do niejednego zwycięstwa – jesteście najlepsi! Nie chce powiedzieć „żegnajcie”, ponieważ Bielsko stało się dla mnie drugim domem, dlatego powiem „do zobaczenia” – mówi Paulina Majkowska.

Powrót do listy