Aktualności

Z Francji wprost do Radomia. Laura Miloš zagra w MOYA Radomce

W sezonie 2024/2025 do drużyny MOYA Radomka Radom dołączy chorwacka przyjmująca Laura Miloš. Ostatnie sezony spędziła w lidze francuskiej.

Laura Miloš jesienią skończy trzydzieści lat. Swoją przygodę siatkarską rozpoczęła w klubie z rodzinnej miejscowości na zachodnim wybrzeżu Chorwacji – OK Poreč. Miloš, wraz z chorwackim klubem, dwukrotnie zdobyła brązowy medal ligi chorwackiej (sezony 2012/2013, 2013/2014) oraz Puchar Chorwacji (sezon 2013/2014). Po dwóch sezonach w klubie z rodzinnego miasta, Laura postanowiła spróbować swoich sił w Stanach Zjednoczonych, w uniwersyteckiej drużynie Oral Roberts University. Po dwóch latach przyjmująca przeniosła się do belgijskiego Modal Charleroi Volley, w którym spędziła jeden sezon 2018/2019, a kolejne trzy lata spędziła we francuskim Saint-Raphaël Var Volley-Ball. Sezon 2022/2023 rozegrała w Stade Français Paris St Cloud, zdobywając z drużyną z Paryża brązowy medal ligi francuskiej, a poprzednie rozgrywki spędziła w Béziers Volley.

Miloš jest reprezentantką Chorwacji. – Zdecydowaliśmy się na zakontraktowanie Laury bo wiemy że jej talent, determinacja mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na grę zespołu w walce o najwyższe cele. Bardzo cieszymy się, że Laura dołącza do naszej drużyny. Wierzymy że, nadchodzącym sezon będzie dla nas wszystkich bardzo udany.” – powiedział prezes Radomki Thomas Renard-Chardin.

Kilka dni wcześniej radomski klub poinformował o zakontraktowaniu argentyńskiej rozgrywającej Victorii Mayer.

Powrót do listy