Aktualności

Karol Urbanowicz żegna się z Treflem. Po ośmiu latach!

 

Po ośmiu latach gry w Treflu Gdańsk Karol Urbanowicz żegna się z klubem. - Karol to bardzo mądry zawodnik, który ma ambicję i cele. Decyzja o zmianie klubu została podjęta wspólnie. Dla młodego, pracowitego sportowca jest to bardzo dobry impuls do dalszego rozwoju. Dziękuję Karolowi za jego wieloletnią grę w żółto-czarnych barwach i trzymam za niego kciuki – mówi prezes Trefla Dariusz Gadomski.

Karol Urbanowicz jest rodowitym gdańszczaninem, swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w UKS-ie „Suchanik” Gdańsk, skąd trafił do drużyny kadetów Trefla. W sezonie 2016/2017 jako środkowy sięgnął z zespołem po wicemistrzostwo Polski. Przez kolejne dwa lata nadal reprezentował żółto-czarne barwy, a jednocześnie uczęszczał do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. W rozgrywkach 2017/2018 zmienił pozycję i grał na przyjęciu, drugi raz z rzędu sięgając po srebrny medal mistrzostw Polski kadetów. W rozgrywkach 2018/2019 – ponownie grając na środku – zdobył po raz pierwszy w historii Trefla mistrzostwo kraju juniorów, a rok później dołożył brązowy medal w tej kategorii wiekowej.

Na swoim koncie ma także sukcesy reprezentacyjne – w 2017 roku wraz z kadrą U17 zdobył srebrny medal mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA, a rok później sięgnął po złoto w tych zmaganiach. Z kolei w 2021 roku zdobył brązowy medal mistrzostw świata U21, a w 2022 roku stał się pierwszym graczem w historii, który urodził się w XXI wieku i zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski. Po sezonie ligowym został także wybrany Odkryciem Sezonu Polskiej Ligi Siatkówki.

Karol Urbanowicz do pierwszej drużyny Trefla dołączył przed sezonem 2019/2020 i grał w niej przez pięć lat. Z "gdańskimi lwami" Karol rozegrał 107 ligowych meczów, zdobywając 613 punktów.

– Ciężko opisać słowami moją wdzięczność do całego klubu. Dziękuję wszystkim trenerom, sztabom szkoleniowym, zawodnikom, z którymi mogłem współpracować. Dziękuję w szczególności panu prezesowi Dariuszowi Gadomskiemu za ogromne zaufanie i ciągłe wsparcie, nawet w trudnych momentach, a także osobom pracującym w klubie. Oczywiście dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie i doping podczas wszystkich meczów. Za mną osiem lat spędzonych w Gdańsku. Przeżyłem tutaj niesamowite chwile, których nigdy nie zapomnę. Siatkarska ścieżka ma to do siebie, że potrafi być bardzo nieprzewidywalna i być może w przyszłości nasze drogi jeszcze się skrzyżują – mówi Karol Urbanowicz.

– Karol w sportowych strukturach Trefla Gdańsk przeszedł całą drogę, bo najpierw grał w zespołach kadetów i juniorów, a następnie w drużynie seniorskiej. Na naszych oczach rozwijał się, pokazywał swoje umiejętności, zdobywał cenne tytuły i medale. Został również powołany przez Nikolę Grbicia do kadry reprezentacji Polski – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk. – Karol to bardzo mądry zawodnik, który ma ambicję i cele. Decyzja o zmianie klubu została podjęta wspólnie. Dla młodego, pracowitego sportowca jest to bardzo dobry impuls do dalszego rozwoju. Dziękuję Karolowi za jego wieloletnią grę w żółto-czarnych barwach i trzymam za niego kciuki – zakończył Dariusz Gadomski.

Powrót do listy