Aktualności

Zmiana w polskiej kadrze tuż przed startem Ligi Narodów

We wtorek 14 maja dla biało-czerwonych siatkarek rozpoczyna się tegoroczna edycja Ligi Narodów. Przed rokiem nasza kadra wywalczyła pierwsze, historyczne brązowe medale tej imprezy, a także przepustki na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Sezon podporządkowany przygotowaniom do turnieju w Paryżu nasze siatkarki rozpoczynają od starcia z Włoszkami. Początek transmisji w Polsacie Sport 2 o godz. 18.45.

Polki do Turcji dotarły w sobotę w nocy. Niedzielę biało-czerwone rozpoczęły od pracy na siłowni, a wieczorem odbyły dwugodzinny trening siatkarski w halij. W poniedziałek czekała je odprawa wideo przygotowująca do meczu z Włoszkami, sesja dla Volleyball World oraz trening w hali meczowej – Anatalya Spor Salonu.

– Na pewno dobrze jest tutaj wrócić i sobie przypomnieć to co było w zeszłym roku, ale myślę, że musimy trochę odciąć grubą kreską i skupić się na tym, aby od początku dobrze wejść dobrze w ten turniej – mówi Katarzyna Wenerska, rozgrywająca PGE RYSICE Rzeszów. – Nastawiamy się na ciężki mecz. Wiemy już mniej więcej co dziewczyny mogą grać i myślę, że jak będziemy spełniać założenia to będzie dobrze. W zespole jest taka bojowość i praktycznie nie możemy się doczekać startu sezonu – dodała w wywiadzie dla Polsatu Sport .

– Jest wielka niewiadoma co do naszej gry, bo w naszym zespole zaszły lekkie zmiany i zobaczymy, co będzie, a jeśli chodzi o grę Włoszek, to jest podobnie, ponieważ wiele zawodniczek jest nieobecnych z powodu wolnego po niedawnym finale Ligi Mistrzyń - powiedział dla Polsatu Sport Kacper Duda, statystyk reprezentacji Polski.

Przypomnijmy, że w Turcji polskie siatkarki zmierzą się z Włoszkami (wtorek 14 maja, 19.00), Francuzkami (piątek 17 maja, 16.00), Holenderkami (sobota 18 maja, 13.00) i Japonkami (niedziela 19 maja, 16.00).

W ostatniej chwili doszło do zmiany w meczowej czternastce, z powodów zdrowotnych Olivię Różański, w tym turnieju zastąpiła Paulina Damaske. A to oznacza, że w biało-czerwonych barwach wystąpi aż 13 zawodniczek z TAURON Ligi, z sześciu klubów naszej ligi!

Skład reprezentacji Polski na pierwszy tydzień Ligi Narodów 2024 – Antalya, Turcja:

Rozgrywające: Marlena Kowalewska (Grupa Azoty Chemik Police), Katarzyna Wenerska (PGE RYSICE Rzeszów);
Przyjmujące: Martyna Łukasik i Natalia Mędrzyk (Chemik), Julita Piasecka (ŁKS), Paulina Damaske (BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała);

Środkowe: Klaudia Alagierska i Kamila Witkowska (ŁKS Commercecon Łódź), Agnieszka Korneluk (Chemik), Joanna Pacak (BKS BOSTIK ZGO):
Atakujące: Monika Gałkowska (MOYA Radomka Radom), Magdalena Stysiak (Fenerbahce).

Libero: Justyna Łysiak (Grot Budowlani Łódź), Aleksandra Szczygłowska (PGE RYSICE).

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI