Aktualności

Cuprum Stilon Gorzów SA zagra w PlusLidze sezonu 2024/2025

W siedzibie Polskiej Ligi Siatkówki doszło do spotkania władz klubów z Lubina i Gorzowa Wielkopolskiego z szefami zawodowej ligi. Przedstawiono na nim plan połączenia klubów w taki sposób, że w sezonie 2024/2025 klub będzie się nazywał Cuprum Stilon Gorzów SA, a mecze domowe rozgrywać w Gorzowie Wielkopolskim.

W spotkaniu z prezesem PLS Arturem Popko wzięli udział sternicy klubów z Lubina i Gorzowa Wielkopolskiego, przedstawiając swoje plany na najbliższe miesiące.

– Przed nami wszystkimi bardzo wymagający sezon, w trakcie którego szeregi PlusLigi opuszczą aż trzy zespoły – podkreśla Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Rozumiemy zatem potrzebę wzmocnienia i chęć walki Cuprum o pozostanie w elicie. Władze klubów uznały, że największe szanse na to będą po połączeniu z klubem z Gorzowa. Myślę, że tradycje gorzowskiej siatkówki sprawią, że w nowoczesnej hali będzie można liczyć na wysoką frekwencję i spore emocje – dodaje prezes.

O decyzji połączenia obu ważnych siatkarskich ośrodków opowiadał Tomasz Tycel, prezes Cuprum Lubin SA: – Jako klub Cuprum Lubin bierzemy udział w rozgrywkach siatkarskiej PlusLigi nieprzerwanie od 10 lat, to jest od 2014 roku, kiedy uzyskaliśmy awans sportowy na zakończenie sezonu 2013/2014 1.ligi. Wówczas decyzję o przystąpieniu do PlusLigi oparliśmy na dwóch uzgodnionych warunkach: miasto Lubin dysponuje nowoczesną halą widowiskowo-sportową, która jest niezbędna do rozgrywania meczów PlusLigi oraz stabilizację finansową dla udziału klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej siatkówki męskiej zapewnia dwóch sponsorów strategicznych: KGHM Polska Miedź SA oraz Miasto Lubin, którzy w równym stopniu wspierają klub – wylicza prezes i dodaje: – Obecnie władze miasta Lubina nie są zainteresowane kontynuacją współpracy z klubem oraz finansowaniem piłki siatkowej w profesjonalnym wydaniu. Mając świadomość, że kontynuowanie działalności klubu w oparciu o tylko jednego sponsora strategicznego jest niemożliwe, rozpoczęliśmy poszukiwania nowego partnera, który byłby zainteresowany wspólnym rozwijaniem siatkówki na najwyższym szczeblu rozgrywek. Otrzymaliśmy taką ofertę od władz miasta Gorzowa Wielkopolskiego oraz klubu Siatkarski Gorzów Sp. z o.o. Zadeklarowane przez władze miasta Gorzowa Wlkp wsparcie finansowe umożliwiło fuzję klubów Cuprum Lubin S.A. oraz  Siatkarski Gorzów Sp. z o.o. Dzięki połączeniu potencjałów dwóch środowisk siatkarskich nowy podmiot będzie w stanie rywalizować sportowo na boiskach jednej z najmocniejszych siatkarskich lig na świecie. W nadchodzącym sezonie 2024/2025 będziemy występować w PlusLidze jako klub Cuprum Stilon Gorzów S.A. Pragniemy podziękować włodarzom miasta Lubina za 10-letnie wsparcie organizacyjne i finansowe siatkarskiego Cuprum. Rozumiemy, że finansowanie sportu zawodowego nie jest priorytetem w obliczu realizowania innych, obowiązkowych zadań i jak każdy sponsor Miasto ma prawo do decydowania o swoich kierunkach inwestowania. Szczególne podziękowania kierujemy również do wszystkich kibiców Cuprum Lubin. Jesteśmy wdzięczni za to, że byliście z nami przez wszystkie lata i wspieraliście drużynę bez względu na okoliczności. Dziękujemy za liczne dowody wsparcia i zrozumienia także dla obecnej sytuacji. Wierzymy, że czerpiąc z tradycji siatkarskich obu klubów, stworzymy wspólnie nie tylko dobrą jakość sportową, lecz przede wszystkim nową siatkarską społeczność, zaangażowaną w walkę o najwyższe cele.

 

O swojej inwestycji w zawodową siatkówkę opowiada Radosław Maciejewicz, prezes spółki Siatkarski Gorzów: – Kiedy w lipcu 2023 roku reaktywowaliśmy w Gorzowie po 20 latach drużynę siatkarską założyliśmy sobie pięcioletni plan awansu do najwyższej klasy rozgrywek. Już pierwszy sezon pokazał, że w Gorzowie jest ogromny głód siatkówki, a drużyna awansując w pierwszym sezonie rozgrywek do rundy play-off udowodniła zarówno sponsorom, jak i władzom miasta, że warto w nią inwestować. W Gorzowie oddana do użytku została również nowa, piękna hala, która stała się areną niezapomnianych meczów siatkarskich. Od sezonu 2024/2025 będziemy mieć w Gorzowie pierwszy zespół grający w najwyższej klasie rozgrywek, drugi zespół będący zapleczem i rozgrywający mecze na poziomie II Ligii oraz Akademię Siatkówki skupiającą najmłodszych adeptów tej dyscypliny. Fuzja klubów Cuprum Lubin i Siatkarski Gorzów, a w perspektywie przekształcenie ich tak, by w pełni działały pod jedną marką, ma poprawić funkcjonowanie siatkówki na zachodniej ścianie naszego kraju zarówno pod względem finansowym, marketingowym i administracyjnym – mówi prezes i dodaje: – Ten nowo powstały projekt, wspierany przez ratusz w Gorzowie Wielkopolskim, połączy zarówno zasoby, talenty i infrastrukturę dwóch zespołów. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które w ostatnim roku budowały i wspierały drużynę Agencji Inwestycyjnej Stilon Gorzów, sponsorom, władzom miasta Gorzowa i kibicom, którzy tak licznie nas dopingowali. Dziękuję władzom Klubu Cuprum Lubin, że dostrzegły i doceniły nasz potencjał i to nas wybrały jako partnera do wspólnego tworzenia projektu pod nazwą Cuprum Stilon Gorzów.

Powrót do listy