Aktualności

Sezon TAURON Ligi 2024/2025 rozpocznie się w ostatni weekend września

Dwanaście drużyn TAURON Ligi sezonu 2024/2025 rozpocznie rywalizację w ostatni weekend września 2024. Faza zasadnicza zakończy się 15 marca, mistrzynie Polski poznamy najpóźniej 30 kwietnia. – Mam nadzieję, że to co dobre dopiero przed żeńską siatkówką, bo nasze panie udanie zaprezentują się w trakcie igrzysk w Paryżu – mówi Jacek Grabowski, prezes KGHM #VolleyWrocław.

W trakcie spotkania prezesów klubów TAURON Ligi ustalone zostały zasady rozgrywania sezonu 2024/2025. W lidze wystąpi dwanaście ekip, pierwsza kolejka rozpocznie się w weekend 27-29 września 2024, ewentualny piąty mecz finału zaplanowano na 30 kwietnia.

 

– Czeka nas ciekawy sezon, poolimpijski – mówi Jacek Grabowski, prezes KGHM #VolleyWrocław. – Mam nadzieję, że to co dobre dopiero przed żeńską siatkówką, bo nasze panie udanie zaprezentują się w trakcie igrzysk w Paryżu, a potem zainteresowanie przeniesie się na rozgrywki ligowe. Wiele naszych siatkarek udanie prezentuje się w biało-czerwonych barwach i z pewnością jest to powód do dumy dla naszych klubów – dodaje.

W Uniejowie rozlosowano także numery, z którymi zespoły będą rywalizować w rozgrywkach, poznaliśmy dzięki temu pary pierwszej kolejki nowego sezonu. Już w pierwszej serii gier mamy hit w Radomiu, MOYA Radomka Radom podejmie wicemistrzynie Polski PGE RYSICE Rzeszów.

Pary 1. kolejki TAURON Ligi 2024/2025:
Energa MKS Kalisz – Grupa Azoty Chemik Police
ITA TOOLS Stal Mielec – Grot Budowlani Łódź
ŁKS Commercecon Łódź – KGHM #VolleyWrocław
UNI Opole – Metalkas Pałac Bydgoszcz
Sokół & Hagric Mogilno – BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała
MOYA Radomka Radom – PGE RYSICE Rzeszów

System rozgrywek w sezonie 2024/2025 jest identyczny jak w minionym sezonie, spadnie ostatnia ekipa po fazie zasadniczej, w play-off zagra osiem czołowych ekip, ćwierćfinały i półfinały będą rozgrywane do dwóch zwycięstw, wielki finał do trzech wygranych meczów.

– Z naszego punktu widzenia jak najwięcej meczów w sobotę i w niedzielę to najlepsze rozwiązanie – mówi Piotr Makowski, prezes Metalkas Pałac Bydgoszcz. – Widać, że rośnie siła TAURON Ligi, poziom rozgrywek i to daje powody do radości – dodaje.

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI