Aktualności

Polacy w nowym składzie powalczą w Japonii w drugim weekendzie Ligi Narodów

Reprezentacja Polski dotarła do Azji na drugi turniej Ligi Narodów, który odbędzie się w japońskiej Fukuoce. Biało-czerwoni zagrają kolejno z Bułgarią, Turcją, Japonią i Brazylią. W kładzie naszej ekipy jest 12 graczy z PlusLigi.

W porównaniu do kadry z pierwszego turnieju w Turcji, w składzie doszło do ośmiu zmian. Trener Nikola Grbić zdecydował, że w tegorocznej Lidze Narodów po raz pierwszy zagrają Marcin Janusz, Jan Firlej, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Tomasz Fornal, Karol Kłos, Norbert Huber i Jakub Popiwczak. W sumie w składzie zespołu jest dwunastu zawodników, którzy w poprzednim sezonie występowali w klubach PlusLigi.

Tomasz Fornal: Stęskniłem się, czekam na pierwszy występ

Pierwszy mecz polska drużyna rozegra we wtorek 4 czerwca, a jej rywalem o godz. 8.30 czasu polskiego będzie Bułgaria. Dwa dni później biało-czerwoni zmierzą się z Turcją (20.30), 7 czerwca z Japonią (12.20), a 8 czerwca z Brazylią (8.30). Po pierwszym turnieju w Antlayi, gdzie polski zespół wygrał trzy mecze, biało-czerwoni zajmują piąte miejsce w tabeli Ligi Narodów. Spotkania można będzie oglądać w Polsacie Sport i TV4.

Reprezentacja Polski na drugi turniej Ligi Narodów 2024:

Rozgrywający:

Marcin Janusz (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Jan Firlej (Projekt Warszawa);
Atakujący:

Łukasz Kaczmarek (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Bartosz Kurek (Wolf Dogs Nagoja);
Przyjmujący:

Bartosz Bednorz (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Aleksander Śliwka (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Kamil Semeniuk (SirSafety Perugia), Tomasz Fornal (Jastrzębski Węgiel);
Środkowi:

Karol Kłos (Asseco Resovia Rzeszów), Jakub Kochanowski (Asseco Resovia Rzeszów), Mateusz Poręba (PGE GIEK Skra Bełchatów), Norbert Huber (Jastrzębski Węgiel);
Libero:

Jakub Popiwczak (Jastrzębski Węgiel), Kamil Szymura (PSG Stal Nysa).

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI