Aktualności

Aymen Bouguerra nowym siatkarzem GKS-u Katowice. To pierwszy siatkarz z Afryki w historii siatkarskiej GieKSy

Roczną umowę z GKS-em Katowice podpisał pochodzący z Tunezji 22-letni przyjmujący Aymen Bouguerra. Nowy zawodnik siatkarskiej GieKSy rozpoczynał swoją zawodową karierę w rodzimym Esperance Sportive de Tunis, potem przeniósł się do francuskiej Ligue A1 i klubu Narbone Volley, z którym w 2022 roku sięgnął po Puchar Challenge.

Bougerra rozegrał sezon 2022/2023 w innym klubie francuskiej ekstraklasy Stade Poitevin Poitiers, natomiast w ostatnim sezonie reprezentant Tunezji występował w PlusLidze, w zespole Exact Systems Hemarpol Częstochowa, gdzie rozegrał łącznie 24 spotkania i zdobył 89 punktów. Aymen Bougerra ma na swoim koncie także występy ze swoją kadrą narodową w turnieju olimpijskim Tokio 2020.

– Aymen to młody, perspektywiczny zawodnik, który zainteresował nas swoją postawą w kilku spotkaniach poprzedniego sezonu. Zebraliśmy też o nim bardzo dobre recenzje. Ma bardzo dobre parametry, jest silny, dynamiczny i z pewnością wiele wniesie do gry naszego zespołu – powiedział dyrektor siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice Jakub Bochenek.

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI