Aktualności

Austriacki przyjmujący dołącza do PlusLigowej drużyny GKS-u Katowice

Nowym przyjmującym siatkarskiej GieKSy został 35-letni Austriak Alexander Berger, który ostatnie trzy lata spędził w Polsce. Berger rozegrał sezon 2021/2022 w ekipie Cerrad Enea Czarnych Radom, a przez kolejne dwa lata występował w KGHM Cuprum Lubin.

Austriak zaczynał zawodowe granie w siatkówkę w Supervolley Ens, a swoje pierwsze poważnie sportowe sukcesy odnosił w Volleyball Team Tirol, z którym zdobywał cztery raz mistrzostwo Austrii i raz Puchar kraju. W sezonie 2014/2015 Alexander Berger przeniósł się do francuskiego Nantes Reze Metropole Volley, a następnie do ligi włoskiej, gdzie jego pierwszym klubem było Pallavolo Padwa.

Największe sukcesy Bergera we włoskiej Serie A miały miejsce podczas gry w klubie Sir Safety Perugia, którego barw bronił w latach 2016-2019. Przyjmujący z Austrii sięgnął w tym czasie po złoty (2018), srebrny (2019) i brązowy medal mistrzostw Włoch (2017) oraz dwukrotnie po Puchar Włoch (2018 i 2019), a także po Superpuchar Włoch (2017) oraz srebrny i brązowy medal siatkarskiej Ligi Mistrzów. Po okresie owocnych występów w ekipie z Perugii austriacki siatkarz reprezentował włoskie YouEnergy Volley oraz turecki Halkbank Ankara. Berger to od lat ważna postać kadry narodowej Austrii, z którą zdobył w 2016 roku brąz Ligi Narodów, a sam zawodnik został wtedy wybrany najlepszym przyjmującym turnieju finałowego tej imprezy. W tym roku Berger brał udział w meczach Srebrnej Ligi Narodów, w której Austria zajęła drugie miejsce po zaciętym finale z Izraelem.

 

" frameborder="0" allowfullscreen>

– Mogę zdradzić, że to nie pierwsze okienko transferowe, w którym próbowaliśmy pozyskać Alexandra Bergera. Bardzo cieszę się, że tym razem się udało, bo jego umiejętności i doświadczenie mogą być kluczowe w wyzwaniach, które stoją przed nami. Podczas swojego pobytu w poprzednich klubach zawsze był ich liderem. Liczymy, że tak będzie także w Katowicach – ocenił dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice Jakub Bochenek.

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI