Aktualności

Z mistrza Polski do Łodzi. Marlena Kowalewska dołącza do ŁKS Commercecon

Jest aktualną mistrzynią Polski, w swoim dorobku ma w sumie cztery medale krajowych mistrzostw. Wszystkie wywalczyła z Grupą Azoty Chemikiem Police. Po sześciu latach zmienia barwy klubowe, teraz po najwyższe cele chce sięgnąć z „Łódzkimi Wiewiórami”. W sezonie 2024/2025 nową rozgrywającą ŁKS Commercecon Łódź będzie Marlena Kowalewska.

Pochodząca z Poznania Marlena Kowalewska swoją przygodę z siatkówką zaczynała w miejscowym UKS-ie Chrobry, a od 2010 grała w barwach KS Energetyka. W 2012 roku przeniosła się do Budowalnych Toruń, a trzy lata później dołączyła do Pałacu Bydgoszcz. W sezonie 2017/18 reprezentowała BKS Profi Credit Bielsko-Biała, a następnie zdecydowała się na daleką przeprowadzkę. Z Bielska-Białej przeniosła się bowiem do Polic, gdzie przez sześć lat reprezentowała Chemika.

I to właśnie z klubem z Polic Marlena Kowalewska zdobyła wszystkie swoje trofea - 4 tytuły mistrzyni kraju, 4 Puchary Polski i 2 Superpuchary Polski. Aktualna mistrzyni Polski jest również reprezentantką kraju.

Teraz nadszedł czas na walkę o najwyższe cele w biało-czerwono-białych barwach.

– Po sześciu latach w jednym klubie poczułam, że potrzebuje zmiany. Dostając ofertę z ŁKS-u zbyt długo się nie zastanawiałam nad jej akceptacją – przyznaje Marlena. – To klub z bogatą historią i tradycją, posiadający wiernych fanów, a przede wszystkim z bardzo ambitnymi planami na nowy sezon. Chce być częścią drużyny powracającej na szczyt. Mocno wierzę w to, ze wspólnie zrealizujemy ten cel – podkreśla nowa rozgrywająca łódzkiej drużyny.

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI