Aktualności

Bajeczna obsada Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza! Wielki kluby i wielkie gwiazdy światowej siatkówki już 7 i 8 września w Lublinie

To będzie największe widowisko siatkarskie w Polsce między igrzyskami olimpijskimi, a startem PlusLigi! Już 7 i 8 września w Lublinie w trzeciej edycji turnieju Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza zagrają m.in. aktualny klubowy mistrz świata, mistrz Polski i zdobywca Pucharu CEV!

Lubelski turniej wrósł już na stałe w siatkarski kalendarz w Polsce. Każdorazowo organizatorzy goszczą drużynę z Włoch, bo przecież w tamtejszej lidze swoją piękną karierę kontynuował Tomasz Wójtowicz, legenda lubelskiej i polskiej siatkówki. Tym razem zaproszenie przyjął jeden z najbardziej znanych siatkarskich klubów na świecie Sir Safety Perugia, w barwach którego występuje reprezentant Polski Kamil Semeniuk. Sir Safety to aktualny klubowy mistrz świata, wielokrotny mistrz Włoch oraz triumfator Ligi Mistrzów. Stawkę uzupełniają doskonałe polskie drużyny – aktualny mistrz Polski i finalista Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel, czwarta drużyna PlusLigi i zdobywca Pucharu CEV Asseco Resovia Rzeszów oraz Bogdanka LUK Lublin, piąty zespół PlusLigi, który był rewelacją sezonu.  

– Celem organizacji turniej Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza jest przede wszystkim uhonorowanie pamięci i dorobku naszego mistrza i patrona oraz podkreślenie jego związku z miastem i regionem. Z wielką satysfakcją możemy poinformować, że już we wrześniu Lublin stanie się centrum światowej siatkówki, a rywalizację najlepszych zawodników globu śledzić będą tysiące kibiców w Hali Globus i miliony za pośrednictwem telewizji. Zestaw drużyn gwarantuje sportowe widowisko, jakiego w Lublinie jeszcze nie było – podkreśla Paweł Markiewicz, prezes Fundacji im. Tomasza Wójtowicza.

Mecze półfinałowe w lubelskiej hali Globus odbędą się 7 września o godz. 17.00 i 19.30. Dzień później o godz. 15.30 rozpocznie się mecz o trzecie miejsce, a o godz. 18 wielki finał.

– Z wielką radością już dziś zapraszam wszystkich Państwa na trzecią edycję Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza, która odbędzie się 7 i 8 września 2024 roku w Hali Globus im. Tomasza Wójtowicza. Jestem pewna, że to wyjątkowe wydarzenie sportowe przyciągnie po raz kolejny uwagę miłośników siatkówki nie tylko z Polski, ale i z całej Europy. Organizowany przez Fundację im. Tomasza Wójtowicza i przy wsparciu Miasta Lublin turniej, jest znakomitą okazją do uhonorowania pamięci jednego z najlepszych siatkarzy wszech czasów, Honorowego Obywatela naszego miasta.  Miasto Lublin z dumą wspiera inicjatywy, które promują sport na najwyższym poziomie i inspirują młode pokolenia do aktywności fizycznej. Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza to nie tylko widowisko sportowe, ale także ważne wydarzenie społeczne, które integruje lokalną społeczność i wzmacnia nasze więzi upamiętniając naszego wielkiego Mistrza – podkreśla Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji społecznej, i dodaje: – Jesteśmy miastem przyjaznym sportowi, a organizacja tak prestiżowego turnieju jest dowodem na to, że Lublin jest gotowy do podejmowania największych sportowych wyzwań. Wspieranie takich wydarzeń jest dla nas priorytetem, ponieważ wierzymy,  że sport to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim pasja, zaangażowanie i wspólnota.

Organizację wielkiego turnieju poświęconego pamięci najwybitniejszego polskiego siatkarza wsparł także – oprócz miasta Lublin – samorząd województwa lubelskiego.

– Staramy się wspierać jako Urząd Marszałkowski, z marszałkiem Jarosławem Stawiarskim na czele wszelkie tego typu inicjatywy – mówi wicemarszałek Województwa Lubelskiego Marek Wojciechowski. – Jesteśmy za tym, żeby takie fundacje jak choćby imienia Tomasz Wójtowicza wspierały lokalnych sportowców, pomagały w znalezieniu perełek, być może następców naszego mistrza. Pan Tomasz ma specjalny tytuł Honorowego Ambasadora naszego województwa, właśnie z takich osób młode pokolenia powinny czerpać przykład. Jesteśmy także od tego, by przypominać o osobach, które z dumą reprezentowały naszą ojczyznę na arenie międzynarowej. Województwo lubelskie dostrzega te kwestie i w tej kadencji na pewno dalej będzie wspierać sport młodzieżowy i ten zawodowy, bo czujemy sens takich działań – dodaje.

Podobnie jak w poprzednich latach, także w tym roku turniej będzie transmitowany na sportowych kanałach Polsatu. Organizatorzy spodziewają się wielkiego zainteresowania kibiców, którzy obejrzą mecze w hali.

– Tak silnie obsadzonego międzynarodowego turnieju siatkarskiego, może poza turniejami finałowymi Ligi Mistrzów, w Polsce jeszcze nie było. Dla kibiców polskich drużyn będzie to okazja, by zobaczyć w grze nowych graczy, a przecież słyszymy, że do wszystkich tych trzech zespołów mają trafić renomowani i bardzo utytułowani zawodnicy. Jesteśmy przekonani, że także przyjazd znakomitego włoskiego zespołu z Perugii przyciągnie fanów na trybuny – mówi Jakub Czaban, dyrektor turnieju.   

W piątek ruszy sprzedaż biletów na lubelski turniej. Wejściówki będzie można kupować za pośrednictwem platformy sprzedażowej Eventim.

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI