Aktualności

Lana Scuka wraca do ŁKS Commercecon Łódź

W sezonie 2022/2023 z ŁKS Commercecon Łódź zdobyła mistrzostwo Polski, zagrała w finale TAURON Pucharu Polski oraz rywalizowała w Lidze Mistrzyń. Była ważną postacią mistrzowskiego teamu. Teraz wraca, aby znów powalczyć z Łódzkimi Wiewiórami o najwyższe cele. W sezonie 2024/2025 w biało-czerwono-białych barwach ponownie zagra Lana Scuka!

Lana jest mistrzynią i podwójną wicemistrzynią swojego kraju. Ma na swoim koncie również Puchar Słowenii i triumf w Pucharze Challenge. Z reprezentacją swojego kraju osiągała sukcesy w rozgrywkach młodzieżowych. Przyjmująca jest wicemistrzynią Europy juniorek i wicemistrzynią świata U-23.

Karierę zaczynała w OK Vital Lublana, a w 2013 roku dołączyła do uznanego słoweńskiego klubu – ‏Calcit Kamnik. Dwa lata później opuściła Słowenię i wyjechała do Włoch, gdzie grała w LJ Volley Modena i Pallavolo Filottrano. W sezonie 2018/2019 występowała w słoweńskim GEN-I Volley, aby w 2019 roku wrócić do ligi włoskiej. Przez rok reprezentowała Pomì Casalmaggiore, a w 2020 roku przeniosła się do Turcji. Przez rok występowała w Yeşilyurt Stambuł, z którym triumfowała w Pucharze Challenge, a następnie grała w İlbanku Ankara.

W sezonie 2022/2023 dołączyła do ŁKS Commercecon Łódź, z którym zdobyła złoty medal MP, zagrała w finale Pucharu Polski oraz rywalizowała w Lidze Mistrzyń. W mistrzowskim sezonie w TAURON Lidze wywalczyła dla Łódzkich Wiewiór 258 punktów, w tym 209 w ataku, 9 z zagrywki i 40 blokiem.

– Odchodzę z klubu, ale ma on szczególne miejsce w moim sercu i pamięci. Nie wiem, dokąd zaprowadzi mnie życie, ale mam nadzieję, że znów się zobaczymy – mówiła, gdy po sezonie 22/23 żegnała się z Łódzkimi Wiewiórami. I to życzenia się spełni, w rozgrywkach 24/25 Lana Scuka ponownie zagra w biało-czerwono-białych barwach.

– To miejsce i klub, w którym czuła się dobrze, czułam się doceniona. Można powiedzieć, że gra w tak mocnym klubie jak ŁKS Commercecon to spełnienie marzeń każdego profesjonalnego zawodnika. Chciałam wrócić do profesjonalnej siatkówki i ponieważ mam świetne wspomnienia z Łodzi, poczułam, że to dobry wybór. Biorąc pod uwagę wsparcie kibiców, jest to także niesamowity atut gry dla ŁKS – podkreśla Lana. – Już nie mogę się doczekać… kolejnych osiągnięć z ŁKS!

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI