Aktualności

Bartłomiej Dąbrowski pierwszym trenerem KGHM #VolleyWrocław

Stery wrocławskiej drużyny w sezonie 2024/25 obejmie Bartłomiej Dąbrowski, który przez sześć ostatnich sezonów pełnił funkcję drugiego trenera zespołu Developresu Rzeszów, pięć z nich w duecie z trenerem Stephanem Antigą. Ten sezon będzie debiutem Dąbrowskiego w roli pierwszego trenera. – Liczę na to, że Hala Orbita będzie wypełniona do ostatniego miejsca – mówi trener.

Bartłomiej Dąbrowski zna Wrocław z sezonu 2017/2018, kiedy to - wraz z Wojciechem Kurczyńskim - pełnił funkcję asystenta trenera u boku Marka Solarewicza. W tamtym sezonie wrocławski zespół zajął 10. pozycję w rankingu TAURON Ligi po 28 rozegranych meczach i 2259 wygranych punktach.

Dąbrowski na swoim koncie ma wiele sukcesów odniesionych z zespołem Developoresu - brązowy medal mistrzostw Polski, pięciokrotne wicemistrzostwo Polski oraz TAURON Puchar Polski 2022.

– Na wstępie chciałbym bardzo podziękować zarządowi klubu na czele z panem prezesem Jackiem Grabowskim za szansę pracy w roli pierwszego trenera w taki historycznie ważnym dla polskiej żeńskiej siatkówki klubie, jakim niewątpliwie jest KGHM #VolleyWrocław. Jestem przekonany, że zespół oraz sztab, jaki zbudowaliśmy przyniesie wiele pozytywnych emocji, a wrocławscy kibice będą dumni z poziomu, który będziemy reprezentować. Liczę na to, że Hala Orbita będzie wypełniona do ostatniego miejsca i będzie ona pełna uśmiechniętych, rozemocjonowanych ludzi, którzy wspólnie z nami będą przeżywać sukcesy zespołu – mówi trener KGHM #VolleyWrocław Bartłomiej Dąbrowski.

– Bartek jest osobą znaną już we Wrocławiu - pracował z nami 7 lat temu, był tutaj w charakterze statystyka, a teraz wraca jako trener, który przez 6 ostatnich lat pełnił rolę asystenta Stephana Antigi. Myślę, że czas na to, by zaczął pracować na własny rachunek. Jest to niewątpliwie utalentowany trener, który zbierał pochlebne opinie przez te lata z różnych stron - pracował również z reprezentacjami i zawsze, wszędzie gdzie pracował, dał się poznać jako ambitny i zdolny trener. Czas na to, aby postawić na niego i aby spróbował jako trener pierwszy. Jestem przekonany, że będzie to ruch udany – dodaje Jacek Grabowski, prezes Volleyball Wrocław S.A.

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI