Aktualności

Mistrzyni Polski przenosi się do Łodzi! Natalia Mędrzyk zagra w ŁKS Commercecon

W 2024 roku wywalczyła złoty medal mistrzostw Polski z Chemikiem Police. Świetna dyspozycja zaowocowała powołaniem do reprezentacji kraju, z którą już wkrótce wystąpi na igrzyskach olimpijskich. W sezonie 2024/2025 przyjmującą ŁKS Commercecon Łódź będzie Natalia Mędrzyk.

Natalia swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w UKS Jedynka Lębork, a następnie dołączyła do SMS PZPS Sosnowiec. W trakcie nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego reprezentowała również zespół Gedanii Gdańsk. W rozgrywkach młodzieżowych wywalczyła złoty medal mistrzostw Polski w kategorii wiekowej młodziczek, kadetek oraz dwa złote krążki w kategorii wiekowej juniorek. W kolejnych latach reprezentowała MKS Dąbrowa Górnicza, AZS Białystok, PLKS Pszczyna, Muszyniankę Muszyna i Impel Wrocław.

W 2017 roku podpisała kontrakt z Chemikiem Police i to właśnie z tym klubem odnosiła największe sukcesy. Z zespołem z Polic wywalczyła cztery mistrzostwa kraju, cztery TAURON Puchary Polski i dwa AL-KO Superpuchary.

W sezonie 2023/2024 w TAURON Lidze Natalia Mędrzyk wystąpiła w 24 meczach, zdobywając 187 punktów, w tym 13 z zagrywki, 20 blokiem i 154 w ataku. Na przestrzeni sezonu w krajowych rozgrywkach zanotowała 39,45% pozytywnego przyjęcia. Ponadto reprezentowała Chemika Police w rozgrywkach TAURON Pucharu Polski i europejskich pucharach.

Po zakończeniu sezonu klubowego otrzymała powołanie od trenera Stefana Lavarinego i po pięciu latach powróciła do reprezentacji. W biało-czerwonych barwach spisuje się doskonale, w tym roku zdobyła już brązowy medal Siatkarskiej Ligi Narodów. Przed przyjmującą kolejne wyzwanie - rywalizacja na igrzyskach olimpijskich.

Po zakończeniu obowiązków kadrowych Natalia dołączy do dziupli Łódzkich Wiewiór. – Po wielu latach gry w jednym klubie przyszedł czas na zmiany. Bardzo się cieszę, że dołączam do ŁKS-u, który cały czas plasuje się w czołówce ligi – mówi przyjmująca. – Liczę, że razem osiągniemy sukcesy.
Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI