Edward Skorek: Cieszę się, że PLS włączyła się w obchody pięćdziesiątej rocznicy olimpijskiego złota [WIDEO]
– W tamtym czasie medalem olimpijskim żyła cała Polska. Nasze mecze transmitowała telewizja publiczna, często bardzo późno w nocy, a mimo to wielu ludzi, także młodych, śledziło te spotkania i mocno nam kibicowało. Dlatego to wyróżnienie jest nie tylko upamiętnieniem sukcesu drużyny, ale również całego społeczeństwa, które było wtedy z nami. Tym bardziej cieszy nas, że dziś Polska Liga Siatkówki włączyła się w obchody 50-lecia zdobycia medalu olimpijskiego – powiedział Edward Skorek, kapitan złotej drużyny trenera Huberta Wagnera.
Legendarni zawodnicy, z okazji pięćdziesiątej rocznicy zdobycia złota, zostali uhonorowani podczas Gali PLS. Dodatkowo, z inicjatywy m.in. władz Polskiej Ligi Siatkówki podstała niezwykła kolekcja banknotów z podobiznami naszych misrzów.
Powrót do listy