Autor:Redakcja
  23.10.2022 godz. 14:06

Gwiazdy zapraszają na TAURON Ligę: Klaudia Alagierska-Szczepaniak - skromna, ale z dużymi sukcesami


Szukając informacji o siatkarce ŁKS Commercecon Łódź trudno trafić na wywiady, duże materiały w mediach czy nawet plotki. Zawodniczka, która w czerwcu wyszła za mąż i nosi nazwisko Alagierska-Szczepaniak, broni się swoją grą i dobrymi wynikami. Może pochwalić się czterema medalami mistrzostw Polski: złotym zdobytym w 2019 roku, oraz trzema brązowymi w kolejnych latach.

26-letnia środkowa urodziła się w podwarszawskim Milanówku, a w siatkówkę zaczęła grać w Grodzisku Mazowieckim. Następnie trafiła do GLKS Nadarzyn, by po roku przenieść się do Sparty Warszawa. – Przygodę z siatkówką zaczęła późno. To z Klaudią w składzie wywalczyliśmy brązowy medal mistrzostw Mazowsza. W następnym sezonie trafiła do I-ligowej Sparty Warszawa, a po dwóch latach wylądowała w TAURON Lidze w zespole Legionovii – portal WPR24.pl cytuje Dariusza Zwolińskiego, jej trenera w klubie z Nadarzyna. – Cierpliwa, cicha, spokojna i skupiona na pracy dziewczyna – dodaje szkoleniowiec.

W Sparcie Alagierską-Szczepaniak dostrzegli działacze Legionovii i w wieku 18 lat mierząca 190 cm wzrostu środkowa po raz pierwszy zagrała w Orlen Lidze (dziś TAURON Liga). W debiutanckim sezonie była zmienniczką, a drugi straciła, gdyż na zgrupowaniu kadry juniorek doznała poważnej kontuzji kolana. Po powrocie do gry szybko stała się kluczową siatkarką Legionovii, wyróżniając się przede wszystkim w bloku (średnio 2,2 pkt. na mecz). Nagrodą było powołanie do reprezentacji Polski w 2017 roku. W kolejnych rozgrywkach ligowych ustanowiła swój rekord punktowych bloków - 10 razy zatrzymała ataki rywalek z MKS Dąbrowa Górnicza.

W Legionowie dostrzegli ją trenerzy ŁKS Commercecon i to był strzał w dziesiątkę. Alagierska-Szczepaniak utrzymuje wysoki poziom, a w pierwszym sezonie w nowym klubie – mistrzowskim – spisywała się doskonale, zwłaszcza w finałowych spotkaniach, w których zdobywała średnio 11,6 pkt.

W tegorocznych mistrzostwach świata była zmienniczką, a każde jej wejście pomagało drużynie, zwłaszcza w polu zagrywki. W tym sezonie w klubowej drużynie będzie mieć dużą konkurencję. Oprócz koleżanki z reprezentacji Kamili Witkowskiej, w kadrze ŁKS Commercecon jest także Aleksandra Gryka, pozyskana z IŁ Capital Legionovii.

POWIĄZANE INFORMACJE