Autor:RM
  24.10.2022 godz. 15:32

Gwiazdy zapraszają na TAURON Ligę: Weronika Szlagowska w nowym domu


Weronika Szlagowska po dwóch latach gry w Bielsku-Białej teraz już w barwach Developresu BELLA DOLINA powalczy o najwyższe laury. 20-letnia przyjmująca ma za sobą udany sezon w reprezentacji Polski i powinna dalej rozwijać swój talent w Rzeszowie.

Do seniorskiej kadry była powoływana w 2021 roku, ale u trenera Jacka Nawrockiego ostatecznie nie zagrała ani razu. Debiut w biało-czerwonych barwach zaliczyła w maju tego roku w towarzyskim meczu z Niemcami, a później już regularnie występowała w meczach Ligi Narodów. Ważną rolę odgrywała też w ekipie trenera Stefano Lavariniego podczas mistrzostw świata.
 
Urodzona w Tczewie siatkarka jest wychowanką UKS Libero Starogard Gdański. Ma na koncie kilka medali w juniorskiej siatkówce reprezentując barwy Pałacu Bydgoszcz. W TAURON Lidze zadebiutowała w sezonie 2020/2021 w zespole BKS BOSTIK Bielsko-Biała, w którym grała także w rozgrywkach 2021/2022. To wówczas na inaugurację przyjechała z ekipą z Bielska-Białej na Podpromie. Jej zespół przegrał co prawda z Developresem BELLA DOLINA 2:3, ale Szlagowska zdobyła wówczas 24 punkty, co jest jej najlepszym wynikiem punktowym w dwuletniej przygodzie z TAURON Ligą (najczęściej wśród drużyn z TAURON Ligi rozgrywała mecze przeciwko ekipie z Rzeszowa – 6 razy). To chyba już wtedy wpadła w oko trenerowi Stephanowi Antidze (w rewanżu w Bielsku-Białej przeciwko Developresowi znów zagrała dobry mecz, zdobywając 19 pkt), który postanowił ściągnąć ją do Rzeszowa wraz z atakującą BKS-u Czeszką Gabrielą Orvošovą.

– Każda z nich ma ogromny potencjał i już prezentują się bardzo dobrze, a mogą być jeszcze lepsze – mówi trener Developresu BELLA DOLINA, Staphane Antiga.

W dwóch poprzednich sezonach w TAURON Lidze Szlagowska rozegrała 48 meczów zdobywając w 178 setach łącznie 572 punkty. W ekipie wicemistrzyń Polski mierząca 188 cm Szlagowska o miejsce w składzie rywalizować będzie z Serbką Jeleną Blagojević, Gruzinką Aną Kalandadze i Katarzyną Bagrowską.

POWIĄZANE INFORMACJE