Autor:ŁKS Commercecon
  26.10.2022 godz. 10:53

ŁKS Commercecon Łódź gotowy na sezon 2022/2023


ŁKS Commercecon Łódź zaprezentował się w pełnej krasie swoim kibicom przed sezonem 2022/2023. Prezentacja odbyła się w Bibliotece Multimedialnej MeMo, mieszczącej się przy ulicy Moniuszki 5, która będzie jednym z flagowych miejsc na kulturalnej mapie Łodzi. Miejsce spotkania nie było przypadkowe - w tym sezonie na koszulkach meczowych Łódzkich Wiewiór zobaczymy bowiem grafikę przedstawiającą ulicę Piotrkowską.

Przedsezonowa prezentacja rozpoczęła się nietypowo, bowiem zespół ŁKS-u Commercecon Łódź wybrał się na ulicę Piotrkowską, aby w blasku miejskich latarni zagrać razem z kibicami i mieszkańcami Łodzi w siatkówkę. Nie zabrakło niespodzianek, kibice-wolontariusze rozdawali vouchery, które obdarowani mogą wymienić w sezonie na bilet na dowolny mecz Łódzkich Wiewiór.

Po powrocie do Biblioteki Multimedialnej MeMo kibice otrzymali pamiątkowe plakaty oraz pakiety suplementów od naszego sponsora - firmy VitaDiet, a następnie rozpoczęła się oficjalna część prezentacji, podczas której przedstawiono sztab szkoleniowy oraz zawodniczki, czyli drużynę, która w sezonie 202/2023 będzie reprezentować barwy Łódzkiego Klubu Sportowego na arenie krajowej i europejskiej.

Łódzkie Wiewióry zaprezentowały koszulki meczowe, w których będą występować w najbliższych miesiącach. Projekt jest wyjątkowy i mocno związany z naszym miastem - z przodu zobaczycie grafikę z ulicą Piotrkowską, natomiast na plecach hasło "reprezentacja Łodzi". Skąd pomysł na taki projekt? Jak powiedział prezes Hubert Hoffman: "przecież jesteśmy Łódzkim Klubem Sportowym"!

Po zakończeniu oficjalnej części kibice mieli okazję do zebrania pierwszych autografów, zrobienia zdjęć z zawodniczki i sztabem. Nie zabrakło również poważniejszych rozmów na temat nowego sezonu i czekających wyzwań.

Prezes Hubert Hoffman, kapitan Paulina Maj-Erwardt oraz trener Alessandro Chiappini wzięli natomiast udział w konferencji prasowej, podczas której mówili o celach, marzeniach i atmosferze w drużynie. – Mam nadzieję, że to jest zespół kompletny. Uzupełniamy się na każdej pozycji. Każda z zawodniczek, która nie jest teoretycznie w pierwszej szóstce, wejdzie na boisko, da z siebie wszystko i nie obniży wartości. To jest dobry zespół. Jak zawsze naszym celem nadrzędnym jest granie dobrej siatkówki. To jest naprawdę dobry zespół, który wiele potrafi i mam nadzieję, że to w tym sezonie nam wyjdzie - powiedział na przedsezonowej konferencji Hubert Hoffman, prezes ŁKS-u Commercecon Łódź.

– My się bardzo dobrze razem czujemy. Nawet te dziewczyny, które przyjechały prosto z reprezentacji i miałyśmy tylko chwilę na zgranie. Już pierwszy mecz, pierwszy sparing pokazał, że rozumiemy się bez słów. Tutaj jest dobry prognostyk na sezon - dodała Paulina Maj-Erwardt, która w sezonie 2022/2023 będzie pełnić funkcję kapitana drużyny.

– Po przyjeździe reprezentantek tak naprawdę był czas, aby uścisnąć sobie rękę, przywitać się, wejść na boisko i od razu grać mecze towarzyskie. Bardzo ważne było zobaczenie, jak łatwo idzie komunikacja w zespole i jak drużyna potrafi z miejsca rozwiązywać problemy boiskowe - podkreślił trener Alessandro Chiappini, odnosząc się do ostatniego etapu przygotowań do nowego sezonu.

POWIĄZANE INFORMACJE