Aktualności

TAURON Puchar Polski Mężczyzn: w Chełmie bilety sprzedały się błyskawicznie

Lider drugiej grupy II ligi ChKS Arka Chełm awansował do ćwierćfinału TAURON Pucharu Polski Mężczyzn i w walce o Final Four zmierzy się we własnej hali z wicemistrzem Polski Jastrzębskim Węglem (31 stycznia, początek 17:30, Polsat Sport).

- Na pewno czujemy ogromną satysfakcję. Przyjedzie do nas czołowy polski zespół. Dla nas to jest nagroda za dobrą grę. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nasz rywal to czołówka nie tylko krajowa, ale również europejska - powiedział trener ChKS Arki, Bartłomiej Rebzda i dodał, że jego podopieczni na pewno postawią twarde warunki rywalizacji.

ChKS Arka jest zdecydowanym liderem drugiej grupy II ligi. - W naszych lidowych meczach obowiązuje zasada bij lidera. W spotkaniu z Jastrzębskim Węglem wystąpimy w innej roli - podkreśla Bartłomiej Rebzda.

Na mecz z Jastrzębskim Węglem bilety były w sprzedaży przez osiem gości. - Z zakupem trzeba było sprężać się. Mecz cieszy się ogromnym zainteresowaniem tak jak siatkówka w naszym mieście. Bilety były po czterdzieści złotych. Na mecz ligowy kosztują po dzisięć - mówi Łukasz Mazur, prezes Chełmskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Siatkówki. Sprzedano 1400 biletów.

Dziś siatkarze z Chełma pokonali w Warszawie w meczu II ligi MOS Wola 3:1 (25:21, 25:21, 20:25, 25:16). - Gospodarze postawili nam trudne warunki. Mieli dobrą zagrywkę i utrzymali przyjęcie. Prowadzenie 2:0 trochę nas uśpiło, ale w czwartej partii wróciliśmy do gry i zwyciężyliśmy - zakończył trener Rebzda.

Siatkarzy z Chełma dopingowała grupa kibiców z Chełma. - Jeździmy za naszym zespołem. Do Grodziska Mazowieckiego przyjechało 21 osób, do Kozienic 30. W naszym mieście jest świetna atmosfera dla siatkówki. Prezydent miasta jest fanem naszej dyscypliny sportu. Oczywiście liczymy na awans do TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Taki jest cel naszych siatkarzy - podsumowuje Łukasz Mazur.

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI